Ексклюзиви
Понеділок, 19 вересня 2016 16:58
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Презентація

На 23-й Форум видавців до ­Львова приїжджаю рано-вранці. Залізничний вокзал знаю погано, тож заходжу в перші-ліпші двері, піднімаюся на другий поверх. Зала очікування? Чудово. Дістаю ноутбук, забиваюся в куток.

За півгодини приміщення наповнюють хлопці в камуфляжі. Сміються, що стою з витягнутою рукою, заряджаю телефон. Розетка чомусь одна і високо над головою.

Вони їдять тушонку пластиковими ложками, шурхотять зеленими пакетами із сухпайками. "А що ви там клацаєте? Паєхалі з нами! А напишіть про нашого ротного", — їм нічим зайнятися.

І ось їм команда виходити. Розбирають спортивні й господарські сумки в клітинку. Юнак, що сидів коло мене й увесь час підглядав, що пишу, теж піднявся.

— Все буде добре, — шепче мені тихо й довірливо. Різко виходить геть. І я нарешті розумію, куди вони ру­шають.

Потім була презентація книжки наших із колегою колонок, трохи автографів, трохи фото, трохи зустрічей. І ось знову сходи нагору. Стою з витягнутою рукою, заряджаючи телефон. З мене сміються хлопці в камуфляжі.

— Зранку ваші тут сиділи, — кажу найближчому.

— Так точно, їхали в Дніпро. Це ж зала для військових! А звідти — на Волноваху, в АТО. Ми підписали контракт, — відповідають, гризуть галети, бовтають ногами. Тому, що з Галича — 18 років, інший теж із Франківщини, йому 20.

— Швидше б ця нечисть повиздихала, — я більше не знаю, що сказати.

— О, та ми поможемо! — підхоплюють.

— Хлопці, а ви читаєте? Давайте, я вам книжку подарую, сьогодні з колегою презентували.

— Не релігійну? — насторожуються.

— Ні, хлопці, ви що! — махаю руками. — Ось із цього боку більше для душі, а отут — трохи веселіше.

Якби попросили підписати, начеркала б якусь банальщину, намалювала б сердечко абощо. Але вони швидко закидають ту книжку до камуфльованого рюкзака. Читатимуть, чи ні, та це найважливіша презентація за день.

Зараз ви читаєте новину «Презентація». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода