Ексклюзиви
Вівторок, 17 серпня 2010 17:26
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Однокурсниця Таня

 

Учора бачила Таню. Розминулися біля каси торговельного центру. Я вдала, що ми не знайомі. Спиною відчувала, що вона якийсь час дивилася мені услід. Але я не обернулася. Тепер мені соромно.

На Таню хотіли бути схожими всі дівчата на філології. Найгарніша, найвеселіша, найрозумніша, відмінниця, а ще у неї найкращий одяг і залицяльники. У Тані ніс картоплею, але краси не руйнував, височенна — але не тичка, а грація. Вона розповсюджувала косметику "Оріфлейм", і я купила у неї стругачку для олівців. Це найдешевша річ із каталогу. Хотілося, щоб нас щось єднало з Танею.

На п"ятому курсі хтось пустив чутку, що вона спить із чоловіками за гроші. Не повірила. Вирішила, що пліткують через заздрощі.

Я не бачила її після університету і раптом упізнала на чужому фото. Готувала публікацію про лучанку Руслану, яку подруга продала у рабство до Стамбула. З вербувальниками зійшлися на сумі в $250. Приниження, втрачене здоров"я й нерви ні до чорта. Один лише раз Руслана бачила море — клієнти повезли на пляж.

— Ось ця дівчина завжди мене жаліла. Вона зараз у Туреччині.

На фото в компанії підстаркуватих чоловіків на березі моря упізнаю Таню. Струнка, кучерява, ніс картоплею. Усе в мені перевернулося. Хотілося підхопитися і бігти — телефонувати знайомому начальникові управління з боротьби із торгівлею людьми, шукати телефони "ЛаСтради", рятувати Таню. Але Руслана покрутила пальцем біля скроні:

— Вона приїхала сама!

Виявилося, що Таня час від часу навідувалася до Стамбула "на заробітки". Працювала повією три місяці, потім поверталася і продовжувала візу. А подруг по ремеслу втішала, бо в неї добре серце.

Від почутого відходила кілька днів. А по тому забула про Таню і її історію. І ось учора згадала знову.

Треба було підійти і гаркнути: "Якого біса?!" Але я вдала, що ми не знайомі. Може, наступного разу, Таню?

Зараз ви читаєте новину «Однокурсниця Таня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода