— Коли до мене приходять друзі, пригощаю їх медовим грогом, — розповідає киянин Ігор Слободян, 23 роки. — Різновидів цього напою є чимало, із медом — мій улюблений. На чотири порції заварюю 400 мілілітрів міцного чорного чаю. Після того як він добре настоїться, але ще не охолоне, переливаю його в каструлю і ставлю на вогонь. Має підігріватися повільно. Вливаю в чай 200 мілілітрів рому, вичавлюю сік одного лимона. Насамкінець додаю чотири столові ложки меду. Суміш не має кипіти.
Гарячий напій Ігор розливає у склянки. Перед тим кладе туди срібні ложки, аби посудина не тріснула. Прикрашає бокали шматочком лимона.
— Якщо любите прянощі, можна покласти паличку кориці або бадьян. Грог також роблять із віскі чи коньяку. Можна ще з яблуком. Воно надає приємного аромату. Для того із фрукта вирізають серединку, наповнюють її гвоздикою і кладуть яблуко в посудину із чаєм і спиртним. Підігрівають.
Грог придумали 1740 року англійські моряки. Вони пили його для швидкого зігрівання, при застуді, обмороженні, коли були виснаженими.
Коментарі
1