
26-річна Оксана Цвігун із села Великий Лазучин Теофіпольського району Хмельниччини консервує кукурудзу.
— Беру сорт "Солодка". Спеціально купувала на ринку насіння, на городі посадила окремий клапоть. Якщо немає своєї, можна взяти на ринку в качанах, але саме цей сорт.
Каструлю на 10 л заповнює качанами молодої кукурудзи, заливає водою, додає 20 г солі. Варить. Готову кукурудзу залишає вистигнути. Руками оббирає зернята. Насипає в банки. Заливає маринадом, у якому варила.
— Якщо його не вистачає, можна залити звичайною водою. Буває, що не встигаю закрити зразу, то консервую ввечері холодною. То не страшно, кукурудза не спортиться.
На півлітрову банку Оксана додає дві чайні ложки цукру, третину чайної ложки лимонної кислоти, пів чайної ложки солі. Кукурудзу проварює у банках 10 хв., закручує.
Коментарі