Ресторан "Люди. Кежуал фуд" розташований у центрі столиці. У заклад найчастіше заходять пообідати. Замовляють ситну їжу. Шеф-кухар 42-річний Віталій Гореліков готує домашні страви.
— Із супів найчастіше замовляють гарбузовий. Він дуже ароматний, бо овоч спершу запікаю в духовці. Смак гарбуза стає концентрованим, потім не виварюється у воду.
Після легкого нежирного супу часто замовляють смажену свинину. Віталій Гореліков найчастіше готує її з тушкованою квасолею. На сковорідку-гриль наливає 3 ст. л. оливкової олії. Кладе розрізаний навпіл зубець часнику і невелику гілку фенхелю.
— Треба, щоб олія увібрала аромат спецій. Для цього смажу їх пару хвилин, а потім прибираю. Раніше фенхелю в Україні було мало — привозили з Кавказу та Ізраїлю. А зараз вирощують удосталь, тому часто нарізаю кілька його стебел у різні страви, бо добре підходить також для салатів, риби.
Дістає з холодильника свинячий стейк на кістці.
— Беру м'ясо, вагою 170 грамів. Ще 30 заважить кістка. Свіжа свинина з перших годин стає жорсткішою, тому м'ясо треба два-три дні потримати в холодильнику. Так пом'якне. Після цього добу мариную в мінеральній воді з перцем, базиліком і сіллю. Дуже добрий спосіб зробити свинину м'якою — додати у маринад пару чайних ложок гірчиці.
На розігріту олію кладе м'ясо та смажить з обох боків по 3 хв. Забирає сковороду з вогню і ставить із м'ясом у розігріту до 200°С духовку. Тримає 7 хв. Тим часом нарізає невеликими кубиками по третині болгарського перцю і цибулини, п'ять стебел селери. Овочі складає у невелику каструлю й тушкує на великому вогні.
— Додаю столову ложку масла і третину склянки курячого бульйону, щоб овочі пом'якли й пустили сік. Тоді матимемо підливу. На 3-й хвилині солю та перчу.
Засипає до овочів 2 ст. л. заздалегідь звареної великої коричневої квасолі. Тушкує 7 хв.
— Смажені овочі у цій страві — не гарнір, а подушка, на яку кластиму м'ясо. Не прикрашаю страв, бо більше зважаю на смак.
Коментарі