У родині вінничанки 35-річної Наталії Слободянюк варене сало їдять замість ковбаси. Вважають, так дешевше, смачніше й не шкодить здоров'ю, як дешеві м'ясопродукти.
— Можна й тонке чи підчеревину зварити, але грубе завжди краще, бо не уварюється.
Кілограмовий шмат ділить на дві частини, нашпиговує кількома зубцями часнику. Опускає в окріп.
— Якщо в холодну і потім зварити, сало буде слизьке, вивариться. А окріп його огортає. Воно стає ніби в тонкій скоринці. Робиться коричневим, наче підкопчене. Відразу ж зменшую вогонь.
Вода в каструлі тільки покриває сало. На кілограм продукту сипле 100 г солі, додає добру жменю цибулиння, десяток горошин чорного перцю. Також по дві — духмяного та коріандру, одну гвоздичку.
— Якщо пересипати спецій, то сало буде таке, наче варилося в духах. Томлю його 15 хвилин. Тоді дістаю на таріль. Їмо холодним. Таке смачніше, його легше різати.
Черкаска 59-річна Валентина Підгорна купує на базарі кілограмовий шматок сала, середнього завтовшки. Замочує у воді на 12 год., тоді кладе в поліетиленовий пакет. Зав'язує, щоб усередині залишилося повітря.
— Проварюю у воді 2 години, тоді охолоджую — і в морозилку на дві доби. Потім знову кип'ячу півгодини. У воду кладу лавровий листок і десяток перцю горошком. Коли майже охолоне, намазую сало сіллю крупного помолу. Вона вбирає воду. Потім натираю червоним і чорним меленим перцем. А в кінці ще й часником.
Замотує у харчову плівку і знов кладе на дві доби в морозильну камеру. Таке варене сало м'яке, смакує з борщем.
Коментарі
1