42-річних письменників Віталія та Дмитра Капранових їхній дід навчив варити очаківський куліш. Аби страва була смачною, радив змащувати казан салом.
Рецепт брати описали у романі "Розмір має значення". Приготували куліш на презентації книжки на виставці "Книжковий світ" 19 грудня.
— Посічену цибулю підсмажте на салі. Додайте подрібнені моркву, селеру, болгарський перець. Окремо підсмажте кабачок. Він пускає воду, тому з іншими овочами змішуйте під кінець. Щоб не вийшла каша.
Віталій уливає у страву 20 г коньяку.
— У справжньому кулеші є дух. Щоб його задобрити, поділіться тим, що п"єте. Одразу смак стане кращим. Часто мішайте овочі, щоб не пригоріли. Майстерність кухаря визначається по дну казана. У нездари воно пригарене.
Два качиних стегна Дмитро рубає на шматки. Каже, вони мають бути не більшими за товщину в чотири пальці. Всипає півкіло пшона, три столових ложки сухофруктів, доливає літр кип"яченої води.
Яблука, сливи та виноград додадуть кислинку
— Із сухофруктів найбільше пасують яблука, сливи та виноград. Вони додадуть кислинку.
Солить, перчить і нюхає куліш.
— Не вистачає паприки. Досвідченим кухарям немає потреби куштувати страву. Готовність визначають за ароматом. Солі не жалійте — пшоно зайве забере. Після того, як додали спеції, збільшіть вогонь. Куліш має перетворитися на вулкан. Останнім інгредієнтом є часник. Його до кінця не чистіть — залишіть в останній "сорочці". Хвилин 5 нехай покипить під накритою кришкою. Потім вогонь зменшіть і тримайте до готовності. Куліш — це самостійна страва, до нього салати не потрібні.
Дмитро Капранов каже, що чоловіча кухня має бути екстремальною, інакше жінки заставлять готувати щодня.
Коментарі