Ексклюзиви
Пʼятниця, 05 серпня 2011 21:22
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Арешт Тимошенко буде тимчасовим

Арешт колишнього прем'єр-міністра Юлія Тимошенко буде тимчасовим. Не виникне проблеми, коли вона не зможе бути лідером своєї партії. Після арешту залишиться лідером і свого блоку, і партії "Батьківщина". Арешт їй цього не забороняє. Проте Тимошенко буде вливати не на поточну діяльність, а на ключові рішення.

Виникає інша проблема — хто очолить партійний список. Це створить проблеми і протиріччя в середині "Батьківщини". Є однопартійка Наталія Королевська, Олександр Турчинов, опозиційний прем'єр-міністр Сергій Соболєв, який також може претендувати на це місце. Можуть поставити на чолі списку і представника нового покоління, наприклад, народного депутата Андрія Шевченка.

Справа не лише в амбіціях Королевської. Вона хоче буде наступницею і спадкоємицею Тимошенко. Це дуже помітно. Проявляється у тому, що вона веде інформаційно-політичну діяльність, не приховує лідерських амбіцій, має громадський проект "Вперед". Навіть іміджеві особливості, де вона копіює Тимошенко, — це теж натяк, що є достойна заміна.

Не буде прямої політичної боротьби, а будуть інтриги навколо Юлії Тимошенко. Переконуватимуть її, кого саме поставити на чолі списку. Це призведе до непрямої боротьби інтересів в середині "Батьківщини".

Раніше один з лідерів Податкового Майдану Олександр Данилюк у своєму блозі написав, що, за чутками, Королевська таємно координує свої дії з Партією Регіонів. Підозри дійсно з'являються. Публічно Королевська ніяк не проявляє своїх зв'язків, а навпаки позиціонує себе як революціонерка, обіцяє масові акції протесту на захист Тимошенко. У публічній позиції Королевської непомітні загравання з "регіоналами". Вона не буде демонструвати опозиційність самій Тимошенко, не буде гратися у розколи, а навпаки показуватиме, що є однією з найбільш послідовних її прихильниць. Проблема виникне не сьогодні, а напередодні виборчої кампанії.

Чому про це сказав Данилюк? Є певні ревнощі. Його День гніву не дозволили провести і швидко розігнали, а акцію Королевської провели і широко транслювали на телебаченні.

Зараз, після затримання Тимошенко, будуть мітинги і акції протесту. Інша річ, наскільки вони будуть впливові. Не очікую, що буде новий Майдан, на якому зберуться сотні тисяч людей. Можливо, 10-20 тисяч людей.

Зараз ви читаєте новину «Арешт Тимошенко буде тимчасовим». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1066
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути