Дуже часто вередлива поведінка дитини пов'язана із тим, що у неї ріжуться зуби, пропало бажання спати. Або ж дитина просто погано себе почуває. Здебільшого таке буває у віці 1-3 років, - впевнена шкільний психолог Тетяна Нечипорук із Києва.
Капризи у грудному віці, як правило, бувають через дискомфорт. Дитина плаче через мокрі підгузки, незручне положення тіла, голод чи гучний звук. Коли дитина стає старшою, починає тупати ногами, падає на підлогу і не слухає батьків. Такою поведінкою дитина випробовує маму чи тата, іх реакцію. Якщо батьки відразу кадаються виконувати забаганки, дитина повторює істерику знову. Дитина звикне ввесь час отримувати бажане, вередуватиме знову і знову.
У вихованні вередливої дитини треба триматися золотої середини. Дайти дитині зрозуміти, що не всі її бажання можна виконати. Дещо треба заслужити гарною поведінкою. Так з раннього віку дитя розумітиме, що нічого у житті не дається задарма.
Завжди тримайте послідовність у своїх діях. Не можна завтра забороняти те, що учора дозволяли. Завжди пояснюйте дитині причину відмови. Робити це треба спокійно і розсудливо. Мама не повинна послаблювати чи відміняти татові заборони. Інакше дитина будуватиме з кожним із батьків різні відносини, буде хитрувати.
Дорослі часто стикаються із "кризовим" вередуванням. Діти особливо сильно вередують у віці одного, трьох і п'яти років. У цей час треба привчати дитину до самостійності. З раннього віку привчайте сину чи доньку робити все самим: одягатися, прибирати іграшки. Запишіть дитину у спортивну секцію чи на творчий гурток. Це допоможе стати відповідальним.
Коментарі
1