Яким має бути формат наступного чемпіонату України у прем'єр-лізі
– 12 команд у наших реаліях – це максимум для прем'єр-ліги. Чим більше у чемпіонаті гратиме команд, тим більше з них буде аматорського рівня. Такі б'ються на полі, а не грають. Для збірної України і топ-клубів – це мінус. "Шахтар" зможе відпустити п'ять основних гравців і все одно боротиметься за перше чи друге місце.
Найбільша проблема у тому, що чотири-п'ять команд не мають жодної мотивації грати далі. Вони не вилітають із прем'єр-ліги і водночас ні за що не змагаються. Хороший варіант, коли команди, які посіли шосту і сьому позицію, борються за місце в єврокубках.
Також було б добре ділити очки після першого етапу. Це не зовсім справедливо щодо команд, але збільшує інтригу. Ще можна ввести стикові матчі між прем'єр-лігою та першою.
Дмитро ПОВОРОЗНЮК, 29 років, журналіст програми "Про Футбол"
Сезон показав: наш футбол зараз у такому стані, що жодна схема проведення чемпіонату не зробить його цікавим.
Поки що не варто щось змінювати – з огляду на кількість боєздатних команд. Більше ніж 12 їх точно не набереться.
Другий етап чемпіонату ще не почався, а вже зрозуміло: матчі другої "шістки" не викликатимуть жодного інтересу.
Олександр ПОПОВ, 42 роки, головний редактор інтернет-порталу www.dynamo.kiev.ua
– В умовах війни та економічної кризи запропонований "Шахтарем" формат виправданий. Багатьом не подобається, що це йде від донецького клубу і конкретно – від Сергія Палкіна.
Нинішню систему варто удосконалити. Щоб умовно сьома команда зіграла з п'ятою стикові матчі за єврокубки. Тоді буде інтрига – хто стане чемпіоном нижньої "шістки". Мета: кожне місце повинне мати вагу – турнірну чи матеріальну. Як в Англії. Там різниця між 10-м та 11-м місцем – близько 1 млн фунтів. Тому англійські команди б'ються в кожному матчі.
Роман БЕБЕХ, 26 років, журналіст програми "Про Футбол"
Річ не в кількості команд, а в якості. Як і гравців, які виступають в українському чемпіонаті. Треба змінювати не формат, а систему нашого професійного футболу.
Через розділення на різні ліги маємо еліту, яка може робити, що захоче. Зокрема – змінювати кількість команд. То одна вилітає, то ніхто. Це неприпустимо у професійному спорті. Має бути одна загальна ліга. Приміром, як у Німеччині. Там бундесліга містить два дивізіони. Так само має бути в Україні – всі професійні клуби повинні входити до однієї ліги. Для них треба встановити критерії ліцензування. Вони мають відповідати теперішній економічній ситуації.
Пропозиції "Шахтаря" – логічні. Чемпіонату потрібно повернути інтригу. Але про це треба було думати раніше, коли створювали модель із двома "шістками". А так – зробили, а потім почали думати. Тепер маємо певну цікавість у першій "шістці" і повний вакуум – у другій. А ще – проблеми з телевізійниками, яким цей формат "впарили". Вони мають собі на шкоду транслювати нецікаві матчі.
Олександр ГАПОНЕНКО, 33 роки, головний редактор порталу "Футбол 24"
– Де зараз узяти 16 повноцінних команд у чемпіонаті України? Із першої ліги? Що це буде за рівень змагань? Тому нинішній формат із 12 професійних клубів – оптимальний. Погано лише, що минулого сезону нашвидкуруч затвердили поділ на дві "шістки" й не подумали, що буде далі. У другій важко знайти стимули командам, які не борються за виживання.
Віктор ГРАЧОВ, 60 років, колишній футболіст донецького "Шахтаря"
Коментарі