Неділя, 7 липня, 11:11
До кредитної спілки "Наша готівочка" на вулиці Чорноморського козацтва в Суворовському районі Одеси забігає 24-річний чоловік. Зачиняє зсередини двері. Прикладає розкладного ножа до горла працівниці ломбарду. Вимагає мільйон доларів. Друга працівниця натискає тривожну кнопку. На місце прибувають кілька десятків поліцейських автомобілів. У перемовини з нападником вступає керівник обласної поліції 43-річний Олег Бех і переговорник. Пропонують себе в обмін на заручниць. Нападник відмовляється і змінює вимоги: 100 тисяч доларів і гелікоптер.
– Він розраховував, що в сейфі є гроші. Дівчата сказали, що немає. Тоді зменшив суму, – каже Олег Бех. – Домовилися, що за 100 тисяч доларів віддасть одну працівницю. Після того почали штурм.
За три години бійці спецпідрозділу КОРД вибивають вікно та двері. Виводять заручниць – їх забирають "швидкі". Нападника виводять у наручниках. Одягнутий у шорти та футболку. На шиї зав'язана зелена хустинка. Обличчя побите. Він – місцевий. Раніше не мав проблем із законом. Йому загрожують 15 років ув'язнення за розбій і захоплення заручників.
21-річна та 24-річна працівниці спілки відбуваються подряпинами. Із ними працюють психологи
А в цей час:
23-річна Дарина Дячок із Андрієм Котляренком, 25 років, у Черкасах снідають омлетом. Напередодні вони перші в Україні зіграли весілля на SUP-дошках – надувних, для серфінгу з веслом. Молодята познайомилися чотири з половиною роки тому в інтернеті. Вона – маркетолог, він – програміст.
За добу до того розписуються в загсі. Весільну церемонію починають на пляжі Живчик о 20:00. Наречена – в бузковій сукні з шифону та мереживній накидці. Наречений – у шортах кольору хакі й білій сорочці. Стоять за 2 м від берега на двох скріплених дошках. Ведучий із берега запитує, чи хочуть одружитися. Обоє кричать: "Так". Обмінюються вінками з листя, які мали на шиї. Молодят обсипають пелюстками троянд.
– Ми попливли у весільну подорож проти течії до заходу сонця – десь 40 метрів і повернулися, – розповідає Дарина.
Церемонія завершується за півгодини. Присутні розпалюють купальське вогнище, стрибають через нього.
Вінничанка 23-річна Олена Парамонова виходить із приватної лікарні. За годину до того на фестивалі "Купальський пікнік" на Вишенському озері купує лаваш із куркою та зеленню. Понад півсотні яток продають тут десерти, хот-доги, шашлики, ковбаски на грилі, пиріжки. Роблять алкогольні коктейлі.
– Таким смачним здався. З'їла й одразу спітніла, хоч на вулиці не дуже спекотно, 19 градусів. Почало колоти в боку та здувати живіт, – розповідає Парамонова.
У магазині, де купувала, вимагає документи на м'ясо. Свариться з продавцями. Біль стає нестерпним, викликає таксі до лікарні. Там відправляють на ультразвукове обстеження. Кажуть, Олена на другому місяці вагітності.
– Живу з хлопцем у цивільному шлюбі три роки. Одружуватимемося, – каже.
30-річний Андрій Гарбуз витягує з багажника джипа Grand Cherokee червоний спортивний мотоцикл Honda біля травмпункту міської лікарні у Львові. Переднє колесо байка деформоване, фари – розбиті. Допомагає його власнику вийти з машини. Той із забоями та подряпинами на руках і ногах. З голови тече кров.
За півгодини до того мотоцикліст врізався у позашляховик Гарбуза на швидкості 120 км/год, в'їжджаючи на підземну парковку торговельного центру.
– Відчув сильний удар у водійські двері. Вийшов із машини і побачив мотоцикл. За 2 метри лежить хлопчина. Думаю: вбив. А він розплющує очі й каже: "Тіки не клич ментів. У мене доків на моцик немає", – розповідає Андрій Гарбуз. – На шум збігаються люди. Знімають на мобільні. Кричать, що так йому і треба, бо летів, як дурний.
Чоловік веде мотоцикліста в реєстратуру. Пропонує дати гроші на лікування. Той відмовляється. Гарбуз їде на автосервіс ремонтувати погнуті двері.
Загубила закордонний паспорт. Зробила новий, а старий анулювали. Зібралася в Польщу на закупи. Прикордонники перевіряли документи і підозріло дивилися. Не впустили до країни, бо показала їм втрачений паспорт замість нового. Випадково знайшла і поїхала з ним.
Ірина Мостова
Жінка викликала "швидку", бо стало погано на городі. Медики їхали із сусіднього села. Дорогу перекрило стадо овець, потім корів. Доки дісталися, знайшли її мертвою. Від спеки підвищився тиск, серце не витримало.
Марія Слуцька
"Лише країна, яка почала війну, може її закінчити. Шахтарів Донбасу не питали, чи треба їх "захищати". Прийшли на танках і встановили "русский мир". Так само їх не спитають, коли забиратимуться звідти. Про мир можна домовлятися тільки з Москвою. Лише вона є суб'єктом по той бік фронту. Решта – об'єкти, або ж по-бандитськи "тєрпіли", –
Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру, ветеран російсько-української війни
182,4 гривні коштує набір із півлітра горілки, пляшки столового вина й пива у Рівненській області. Тут алкоголь – найдорожчий в Україні. Найдешевше спиртне на Львівщині – 165,9 грн
Протягом наступних двох-трьох років з обігу в Україні зникнуть паперові гроші номіналом 1 та 2 гривні. Торік у квітні з'явилися металеві відповідники. Зношені купюри поступово вилучають.
В аеропорту "Бориспіль" відкрили хостел із капсулами для сну GettSleep Boryspil. Номери звуконепроникні. Є інтернет, душ, туалет, постільна білизна, шафки для речей, окрема кімната для зберігання багажу, розетки. Можна орендувати на 3, 6 і 12 год. Вартість – від 370 до 930 грн.
Сервісом пошуку попутників для автомобільних поїздок BlaBlaCar за п'ять років скористалися понад п'ять мільйонів українців. У спільних поїздках подолали 14 млрд км. Щодня платформою користуються кілька десятків тисяч людей.
Укрпошта випустила конверт, присвячений 24 військовополоненим українським морякам. Тираж – 50 тис. примірників. На ньому зображено картину "Маленький кораблику, повертайся додому" художниці Беати Куркуль.
Вступив у дію закон "Про фахову передвищу освіту". З 2020 року в коледжах і технікумах готуватимуть бакалаврів і не набиратимуть вступників на "молодшого спеціаліста".
2864 пасажирських вагони має Укрзалізниця. Їхній середній вік – 32 роки за норми 28. Із початку 2019-го модернізували 18 вагонів. Оновили інтер'єр, замінили вікна, полиці й обладнання. Встановили кондиціонери й вакуумні вбиральні
75 мільярдів гривень планує закласти уряд на ремонт доріг наступного року. 2019-го виділили 55 млрд грн. Від початку року дорожники виконали 20% запланованого
"Готовність Заходу до діалогу з Москвою, виштовхування України на узбіччя світової уваги породило в Росії ейфорію перемоги. Хіба зустріч Путіна з Трампом, рішення Туреччини закупити ракетні системи не доказ кремлівського успіху? Насправді Захід шукає нову формулу ставлення до Росії як ворога, якого не слід провокувати, але потрібно стримувати. Звідси – зміцнення НАТО. Західні рукостискання означають не раптову довіру, а вимушене лицемірство", –
Лілія Шевцова, політолог
На вибори витрачаємо найбільше в Європі
Четвертий рік діє закон про фінансування партій із держбюджету. Тим, які пройдуть у парламент на позачергових виборах 21 липня, держава поверне витрачені на агітацію кошти – до 360 млн грн. Держфінансування отримають політичні сили, які наберуть понад 2%.
Українські партії, як наркомани, залежать від телевізійної голки. Треба заборонити їм рекламу на телебаченні, радіо, бордах. На виборах і між ними. Взагалі. Тоді зменшимо суми, що витрачають на вибори. Бо в час агресії Росії українські партії витрачають у два з половиною рази більше, за підсумками кампанії 2014 року, ніж польські на виборах до Сейму. Україна – рекордсмен у Європі за кількістю витрачених грошей на вибори.
Олексій КОШЕЛЬ, голова Комітету виборців України
В антиросійському дипломатичному фронті з'явилася пробоїна
Путін готовий до діалогу з Києвом, якщо Зеленський почне переговори з керівництвом самопроголошених ЛНР і ДНР. Це неприпустимо. Прямі переговори першої особи з сепаратистами означатимуть, що ми визнаємо їхні дії законними. Референдуми, рекет, перерозподіл майна, тортури українських військових визнаємо за нормальні явища. Україна зараз не може цього дозволити. Це стане можливим тільки після того, як сформується антиросійський дипломатичний фронт. Після повернення росіян у ПАРЄ бачимо, що в ньому з'явилася тріщина. Провідні європейські країни й Америка мають підтвердити, що підтримують Україну. Коли утвориться такий сильний міжнародний тил за нашою спиною, можна буде думати про переговори з російським президентом.
Олександр КОЧЕТКОВ, політолог
Матері подзвонила кума, просила допомогти, бо в дочки виявили рак. Ми надіслали гроші. З сусідкою назбирали по району 20 тисяч гривень. За місяць кума запросила на весілля дочки. Діагноз встановили помилково.
Леся Тельничка, 34 роки, Рівне
Відпочивали з друзями в Болгарії. Посперечалися з росіянами. Щоб втерти носа, вивісили на балконі своєї кімнати в пансіонаті український прапор. Уранці його не стало. В адміністрації повідомили, що поскаржився чоловік, чиї вікна навпроти. Він виявився українцем.
Юлія Маневич, 23 роки, Львів
15 років був адміністратором на фірмі. Звільнився. Увечері з друзями пішли в паб залити горе. Гуляли, пили. Прокинувся зранку в Чехії. Виявилося, поїхав замість друга. Працюю тут таксистом.
Андрій Калюжний, 36 років
Знайомий побачив по телевізору американського проповідника, який казав, що справжнього християнина не вб'є отрута змії. Зацікавився тією церквою. Невдовзі його вкусила гадюка. У лікарню не поїхав. За місяць йому ампутували ногу. Церкву підтримує досі.
Ірина, 23 роки, Черкаси
Коментарі