пʼятниця, 27 січня 2017 15:02

Українка зробила відкриття тисячоліття - науковець

Українка зробила відкриття тисячоліття - науковець
Фото з osvita.ua

Математик Марина В'язовська отримала премію "Салема-2016" за відкриття світового рівня. Українка розв'язала задачу про оптимальне пакування куль, сформовану 1611 року.

Українські науковці називають це відкриття одним з найбільших світових математичних відкриттів цього тисячоліття.

"Для простору розмірності три цю задачу розв'язали з використанням комп'ютерних обчислень кілька років тому. Марині вдалося розв'язати задачу і отримати остаточний результат для просторів розмірності вісім та двадцять чотири математичними методами, без використання комп'ютера. Жінка розробила для розв'язання задачі новий метод, який використовує результати з різних розділів математики - теорії модулярних функцій, функціонального аналізу, геометрії", - коментує Gazeta.ua доктор фізико-математичних наук, декан механіко-математичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Михайло Городній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 речей, яких не навчають у школі

За словами науковця, практично застосувати це відкриття можна для збереження і передачі інформації у сфері ІТ-технологій.

"Цей результат, мабуть, претендував би на Нобелівську премію, якби її давали математикам. На мою думку, Марина В'язовська прославила Україну не менше, ніж футболіст Андрій Шевченко", - каже вчений.

Минулого року вчена знайшла вирішення задачі пакування куль в евклідовому просторі. Це найщільніше пакування куль у 8- та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм

.

Зараз ви читаєте новину «Українка зробила відкриття тисячоліття - науковець». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути