Ексклюзиви
вівторок, 24 липня 2018 11:34

Що повинен вміти майбутній першокласник

Що повинен вміти майбутній першокласник
Вміти читати і писати програма від першокласника не вимагає. Фото: radiotrek

Цього року першокласників приймають до школи за місцем прописки. За кожним навчальним закладом закріпили певну територію. Дітей, які проживають на території обслуговування школи, прийматимуть до навчального закладу у першу чергу. Інших - на вільні місця.

Раніше для першого класу влаштовували конкурсний відбір. Батьки наймали для дітей репетиторів, щоб мати кращі шанси на вступ до обраного навчального закладу. Тепер звичайні середні школи, гімназії та ліцеї зрівняли у правах. Відтак вступні іспити стали не потрібні. Попри це, батьки продовжують віддавати дітей на дошкільні курси.

"Часто батьки бояться, що дитина буде неуспішною, тому активно готують її до школи. Але вміти читати і писати першокласник не повинен. Має знати найуживаніші букви, розвивати фонематичний слух, говорити українською та вивчати нові слова. Першокласник має вміти різати ножицями і ліпити, правильно тримати олівець, штрихувати й розфарбовувати", - пояснює Gazeta.ua методист, співавтор підручників для першого класу Нової української школи Інна Большакова.

Іноді батьки готують дитину до школи самостійно. Це - додаткові навантаження і на батьків, і на вчителя, каже фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якому віці краще йти до першого класу

"У першому класі починають вчити від букви "а". Далі літери зливають у склади. Є спеціальна методика, як правильно вчити дитину читати і писати. Якщо батьки не знають, нехай не беруться. Потім учителю важко перевчати одних учнів і навчати інших", - розповідає Большакова.

У нових підручниках для першого класу є різнорівневі завдання: для учнів, які читають по складах, і тих, хто - цілими словами. У зошитах - окремі сторінки для дітей із різним рівнем підготовки.

У лютому Кабінет міністрів затвердив Державний стандарт початкової освіти. За ним навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018-го. Для розробки положень використали досвід Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

Зараз ви читаєте новину «Що повинен вміти майбутній першокласник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути