26 липня 1875-го народився швейцарський психолог і психотерапевт Карл Юнг. Він був послідовником Зиґмунда Фройда.
Юнг вважав центром особистості - самість - прагнення до індивідуальності. Він заснував один із напрямків глибинної психології - аналітичну психологію. Ввів техніку "вільних асоціацій", розробив типологію характерів.
Gazeta.ua довідалася, чим відомий світові Карл Юнг.
Психологічні типи
Юнг ввів поняття "екстраверт" та "інтроверт". Обидві орієнтації існують в людині, але одна завжди переважає. Екстраверти - більш відкриті та товариські. Інтроверти - зазвичай у собі. Юнг вважає, що екстраверти бувають замкнутими, інтроверти можуть проявляти відкритість. У перших психічна енергія спрямована назовні - на ситуацію і навколишніх людей, партнерів. Він впливає сам на все це. Інтроверт діє так, наче ситуація і навколишній впливають на нього. Тому він відступає і обороняється.
Психічні функції
Юнг ввів чотири психологічні функції. Дві раціональні: мисленні і почуття. Дві ірраціональні: відчуття та інтуїція. Усі функції є у кожній людині. Вони орієнтовані назовні або всередину. Одна з чотирьох функцій переважає над іншими. Вона переважає, адже найбільш підходить для адаптації людини. Наприклад, якщо у людини провідна функція - мислення, їй буде важко показувати власні емоції, вона опиратиметься на логіку і факти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 найцікавіших думок вченого-психіатра Еміля Крепеліна
Асоціативний метод
За допомогою асоціативного ряду виявляють комплекси або страхи людини. Юнг вважає, що головне не асоціація, що виникла на якийсь образ, а час, витрачений на побудову асоціації. Фахівець аналізує слова, які змушують задуматися більш, ніж на 4 с. Потім інтерпретують смисли асоціацій. Сильні емоції викликають ступор або "кашу в голові", каже Юнг. Саме тому видати різку реакцію складніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що йдеться у 5 найсміливіших концепціях Зигмунда Фройда
Теорія сновидінь
За концепцією Юнга, сни - це не набір картинок і звуків. Вони виконують дві важливі функції. За першою - знімають емоційне напруження, дозволяють уві сні пережити почуття, які у реальному житті людина з тих чи інших причин в собі блокує. За другою - розвивають психічні функції, розширюють спектр можливостей свідомості і усвідомлення.
6 травня 1856-го, народився австрійський психолог і невролог Зиґмунд Фройд. Він поклав основу психоаналізу. 30 березня 1896-го у паризькому журналі Revue Neurologique з'явилася стаття "Спадковість і етіологія неврозів". Її автором був маловідомий віденський психіатр Зиґмунд Фройд. Так світ вперше почув про психоаналіз.
Коментарі