Ексклюзиви
Пʼятниця, 31 серпня 2018 20:42

На радянську школу одягнули український віночок - експерт про шкільну освіту

На радянську школу одягнули український віночок - експерт про шкільну освіту
В Україні розробили якісно нову стратегію розвитку шкільної освіти. Фото: Міносвіти

В Україні розробили якісно нову стратегію розвитку шкільної освіти. З 1 вересня починають діяти нові стандарти.

На "Нову українську школу" уряд у квітні виділив майже 1 млрд грн. За ці кошти мали б закупити необхідне обладнання, дидактичні матеріали, одномісні парти та стільці.

"Зараз на радянську школу одягнули український віночок. Нам потрібна свобода педагогічної думки й дії", - каже Gazeta.ua освітній експерт Віктор Громовий. - "Реформувати українську школу можуть тільки вільні і самодостатні люди. І не тому, що їм нав'язали популярну концепцію, а тому що вони самі до цього дійшли. Коли це відбудеться школа стане не радянською".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли про безлад в українських школах перед початком навчального року

Навчальний рік почнеться з багатьох нововведень. Особливо вони стосуються першокласників. Ці діти стануть першими, які провчаться 12 років. Школярі вчитимуть соціальній взаємодії, застосуванню знань на практиці, критично мислити, творчості відповідно до концепції. Першокласники не матимуть оцінок і домашніх завдань. А в кінці року їм видаватимуть свідоцтва досягнень замість табелів. Вони матимуть чотирирівнему систему оцінки досягнень учнів.

Перед початком навчального року оприлюднили рекомендації щодо розкладу шкільних канікул на новий 2018-2019 навчальний рік. Міністерством освіти і науки рекомендує закладам освіти почати навчальний рік 1 вересня і відпускати учнів на осінні, зимові і весняні канікули.

Зараз ви читаєте новину «На радянську школу одягнули український віночок - експерт про шкільну освіту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2637
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути
Погода