Ексклюзиви
пʼятниця, 25 травня 2018 18:24

Квести, подорож на пароплаві і повітряні кульки — як святкували останній дзвоникк

Квести, подорож на пароплаві і повітряні кульки — як святкували останній дзвоникк
Випускники традиційно танцювали вальс і запускали повітряні кульки. Фото: molbuk

25 травня майже у всіх школах закінчили навчання. Шкільний дзвоник пролунав для 184 867 випускників.

Цього дня навчання не проводили — лише святкові заходи. Щоб убезпечити дітей під час лінійок, школам дозволили на власний розсуд обирати формат свята. До рекомендацій міністерства долучилися міські ради з деяких міст.

"У зв'язку з отруєнням дітей у нашому місті запропонували керівникам шкіл провести лінійку в інших форматах — пікніки, квести, екскурсії. Останній дзвоник порадили провести лише для випускників і не залучати до святкування дітей з інших класів. Часто вони там лише для кількості. У школах скоротили час лінійок до 30-40 хвилин, - каже Gazeta.ua директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Святкову лінійку у черкаській гімназії ім. Луценка провели тільки для 11 класу. Випускники традиційно танцювали вальс і запускали повітряні кульки.

"Усі інші класи вигадали свою концепцію Останнього дзвоника. Мій син навчається у 5-Б класі. Спільно з батьками, класним керівником ми вирішили провести цей день весело і в затишному колі однокласників. Організували для дітей квести, конкурси, розважальну програму в одному із закладів міста. Дітей супроводжували п'ять батьків і класний керівник, - розповідає Інна Журба.

Деякі навчальні заклади взагалі відмовилися від традиційних святкувань.

У тернопільському ліцеї ім. Яремчука свято для випускників проводять на майданчику перед пристанню в парку Шевченка. Кілька хвилин урочиста програма. Потім випускники під пісню "Відпливають білі кораблі" йдуть на борт пароплава і годину плавають на озері.

"Кілька років не проводимо традиційних лінійок. Мріємо відмінити випускний у ресторанах. Наприклад, у школі Гузика Одеської області діти на випускний усіма класами їдуть у Карпати і в горах зустрічають сонце. Це – романтика. Хочеться вищого мислення і вищих дійств, а не приземлених банальних випускних у ресторанах, - розказує директор закладу Олександр Остапчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутатам заборонили приходити в школу на 1 вересня

Деякі школи перенесли свято на 31 травня. Одинадцятикласники отримають атестати після складання ЗНО і отримання його результатів — після 21 червня. Тоді й проведуть випускні вечори.

Найменше одинадцятикласників у Луганській області - 2,8 тис., Тернопільській - 4,2 тис. і Кіровоградській - 4,3 тис. Найбільше випускників у Дніпропетровській - 14,8 тис., Львівській - 12,8 тис. і Харківській - 11,4 тис. У столиці школу закінчили 14,3 тис. учнів.

Зараз ви читаєте новину «Квести, подорож на пароплаві і повітряні кульки — як святкували останній дзвоникк». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути