Вівторок, 14 січня 2020 13:45

Космічний зонд здійснив першу в історії м'яку посадку
3

Макет зонду
Фото: David Monniaux
Кассіні-Гюйгенс над кільцями Сатурна
Поверхня Титану на місці посадки зонду Гюйгенс

14 січня 2005 року космічний зонд "Гюйгенс" здійснив вдалу посадку на поверхню Титану.

Зонд запустили 15 жовтня 1997 року в парі з космічним апаратом "Кассіні". Через понад сім років – 25 грудня 2004 року – він відокремився від свого носія і самостійно рухався до Титану. За 21 день він здійснив першу в історії м'яку посадку, зроблену в Зовнішній Сонячній системі. Вона отримала назву Ксанаду.

Крізь атмосферу Титана зонд спускався на парашутах зі швидкістю 16 км/год. Це зайняло у нього 2 год. 27 хв. 50 с. Зіткнення апарату з поверхнею супутника призвело до того, що один із сенсорів приладу вимкнувся. Однак через кілька хвилин він знову поновив свою роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили планету з імовірними ознаками життя

"Гюйгенс" не відправляв інформації безпосередньо на Землю. Його мета була передавати усі дані на "Кассіні", який надалі пересилав їх на нашу планету. Загалом науковці отримали понад 500 МБ інформації, зокрема близько 350 зображень. Всього на Землю мало надійти 700 фотографій. Проте через збій у комп'ютерній програмі половину фото було втрачено.

Зонд "Гюйгенс" створило Європейське космічне агентство і назвало його на честь голландського астронома 17 ст. Християна Гюйгенса.

Зараз ви читаєте новину «Космічний зонд здійснив першу в історії м'яку посадку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода