Окуляри доповненої реальності надали дальтонікам допомогу в розпізнаванні кольору. Група вчених з Нової Зеландії та Японії створили продукт, який здатний дещо компенсувати проблему.
Окуляри безперервно аналізують об'єкти в полі зору людини та в реальному часі накладають на деякі ділянки зображення з видозміненим кольором.
Офіційна презентація новинки відбудеться під час конференції CHI-2018.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили нову властивість клітин мозку
Інженери під керівництвом Хольгера Регенбрехта, який співпрацює з університетом Отаго, сформували систему, здатну динамічно змінювати кольори в області зору людини.
Створили кілька прототипів, найбільш компактний базується на окулярах доповненої реальності виробництва Epson. У них присутня вбудована камера, розташована збоку на невеликій віддалі від ока, що призводить до деякої зміни ракурсу лінії зору. Для виправлення цієї ситуації інженери вирішили поєднати вісь бачення камери з вектором людського ока.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встановили, чому не варто застеляти ліжко покривалом
Створили насадку, що ставить перед лінзами світлове випромінювання, але деяка частка відбивається на камеру, розміщену зверху. Це дозволило майже повністю поєднати лінію бачення людини і камери. Як результат, окуляри стали здатні відстежувати об'єкти в поточному кадрі і проводити високоточне накладення коригувальних колірних фільтрів.
Регулярне вживання горіхів допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань. У дослідженні взяли участь 60 тис. жителів Швеції віком 45-83 років.
Коментарі