Група фахівців з Токіо створила найтонші еластичні сонячні батареї.
Розробка японських учених з Riken-Toray Industries Inc. являє собою звичайні сонячні панелі.
Їхня товщина становить 3 мікрометри, вони спокійно переносять розтягування та стиснення, можуть без проблем кріпитися на тканину та будь-яку іншу поверхню, а також витримують температуру до 100°С.
Ефективність перетворення енергії становить приблизно 10%, що набагато вище, ніж у будь-якого аналогічного пристрою, наявного на ринку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили нову властивість клітин мозку
За словами одного з авторів проекту Такао Сомія, їхні сонячні батареї мають низьку собівартість, і розробники очікують "високий попит на цю технологію".
Крім створення "зарядних пристроїв з одягу", елементи живлення можна використовувати і для інших потреб. Наприклад, закріпити на наметі, що забезпечить користувачів електроенергією на природі далеко від цивілізації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встановили, у кого здоровіше серце
Незважаючи на досить хороші показники, пристрій все ще знаходиться на ранньому етапі розробки і не позбавлений недоліків. Батареї швидко руйнуються під впливом води і кисню, але японські інженери планують впоратися з цією проблемою протягом найближчих років.
Дослідники з'ясували причину панування динозаврів на Землі. Вчені вважають, що цьому сприяли дві окремі події - плювіальний період та масове вимирання тваринного світу. Почалася плювіальна ера 230 млн років тому. У цей період відбулась різка зміна клімату.
Коментарі