Ексклюзиви
Вівторок, 29 жовтня 2019 19:36

Головна освітянка Києва пригадала "Слузі народу" про $4 тисячі для вчителів

Головна освітянка Києва пригадала "Слузі народу" про $4 тисячі для вчителів
"Акція протесту вчителів повинна найбільше вплинути на "Слугу народу", - Ганна Старостенко Фото: КМДА

Профспілка працівників освіти і науки вимагає від парламенту не приймати поправки до законопроекту Про повну загальну середню освіту.

Сьогодні відбулася акція протесту вчителів і представників освітньої сфери. Близько тисячі учасників зібралися біля Верховної Ради протестувати проти скасування надбавок вчителям за класне керівництво, перевірку зошитів, вчені звання тощо.

Під час акції виступив голова фракції "Голос" Святослав Вакарчук. Його депутати внесли поправки до законопроекту про середню освіту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга народу" заприсяглися Вакарчуку підвищити зарплати вчителям

"Я щиро сподіваюся, що сьогодні Святослав Вакарчук почув голос освітян, - каже голова постійної комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту Київської міської ради Ганна Старостенко. - На жаль, до цього правки "Голосу" до законопроекту про загальну середню освіту передбачали лише звуження прав вчителів. Надіюся, що вони їх відкличуть".

Акція повинна мати найбільший ефект для команди "Слуга народу", сподівається Старостенко.

"Саме партія Володимира Зеленського під час участі у передвиборчій кампанії обіцяла підвищити заробітну плату освітянам, - додає Старостенко. - З їхніх уст звучали слова про збільшення зарплати до чотирьох тисяч доларів. Вони потім, звісно, вибачилися, що трохи обрахувалися. Тим не менш, говорилось про престижність і повагу до цієї професії".

Нехай вони тепер на ділі доведуть, що справді дбають про вчителів.

Якщо правки не відкличуть, то їх просто не потрібно приймати в другому читанні, повідомляє голова постійної комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту Київської міської ради.

"В проекті бюджету на 2020 рік потрібно збільшити базову ставку для освітян. Така можливість є. Ми вже бачимо, що перевищені видатки на Раду національної безпеки і оборони України". - говорить Ганна Старостенко.

29 жовтня, міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що МОН не підтримує поправку фракції "Голос" до другого читання законопроекту щодо запровадження 40-годинного робочого тижня для вчителів.

Зараз ви читаєте новину «Головна освітянка Києва пригадала "Слузі народу" про $4 тисячі для вчителів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3332
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути
Погода