понеділок, 25 червня 2018 16:23

Чому кожен сьомий абітурієнт "завалив" ЗНО з української

Чому кожен сьомий абітурієнт "завалив" ЗНО з української
Цього року українську "завалили" 47 тис. осіб. Торік - 17 тис. Фото: EDUGET

Нинішні випускники шкіл показали гірші результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, ніж торік. Тестування не склали майже 47 тис. учасників. Це - майже 14,5%. Минулого року таких абітурієнтів було 8% - 17 тис.

Нинішня вступна кампанія закінчилася для кожного сьомого абітурієнта. Оскільки вони не набрали прохідний бал з обов'язкового предмету, брати участь у вступі не можуть.

"Можливо, збільшення відсотка пов'язане з тим, що цього року українську мову і літературу складали випускники коледжів і технікумів. До цих навчальних закладів вони пішли після закінчення 9 класу. У закладах професійно-технічної освіти програму двох років стискають у рік-півтора. Відтак студенти мають менше навчальних годин з мови і літератури, ніж у звичайних школах", - каже Gazeta.ua директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

Цього року на тестування з української мови і літератури зареєструвалося 323,3 тис. осіб. Більше 42 тис. учасників - випускники закладів професійно-технічної освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступна кампанія закінчилася для кожного сьомого абітурієнта

Цього року учасників ЗНО стало більше. Втім приріст відбувся не за рахунок сильніших, кажуть фахівці.

"З'явилася тенденція до погіршення знань. Поріг у 23 бали - виправданий. Добре, що його ще нижче не опустили", - каже освітній аналітик.

ЗНО з української мови і літератури відбулося 24 травня. 167 осіб не змогли взяти участь у тестуванні. 38 учасників ЗНО запізнилися. 129 не мали при собі одного з обов'язкових документів.

Зараз ви читаєте новину «Чому кожен сьомий абітурієнт "завалив" ЗНО з української». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути