Для абітурієнтів з Криму та Донбасу, які не мають українського документа про середню освіту, розробили спрощену систему вступу до ВНЗ України.
Інструкції щодо дій для такої категорії абітурієнтів розмістили на сайті МОН. У пораднику йдеться, що учні з Криму, які бажають здобувати освіту в Україні, могли закінчити українську школу дистанційно й отримати документ про середню освіту державного зразка. З таким документом студенти можуть складати ЗНО і приймати участь у вступній кампанії за стандартною процедурою.
Якщо у абітурієнта немає документа про середню освіту, він може вступати в український ВНЗ без сертифікату ЗНО через освітні центри "Крим-Україна". Вступ відбуватиметься за спрощеною системою: абітурієнтам потрібно здати лише 2 іспити державної атестації - українську мову та історію України.
Вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів Криму за кошти держбюджету передбачений лише для 12 вузів навчальних закладів і не більш як 20% загального обсягу держзамовлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступна кампанія-2017: терміни, умови та подробиці
Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, які не мають українського атестата державного зразка, також можуть скористатись спрощеною системою вступу через освітні центри "Донбас-Україна". Їм так само доведеться скласти два іспити - українську мову та історію України.
Абітурієнти, які вступатимуть до ВНЗ через освітні центри "Донбас-Україна", прийматимуть участь у загальному конкурсі на місця держзамовлення.
Для вступу в український ВНЗ абітурієнт з Криму чи окупованих територій Донбасу повинен скласти ще один іспит, встановлений безпосередньо навчальним закладом.
Освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" працюватимуть з 19 червня по 30 вересня.
2017-го держава гарантує навчання у переміщених ВНЗ за держзамовленням.
З окупованої території Донбасу на сесію ЗНО зареєструвались 600 абітурієнтів. Спрощена система вступу до українських ВНЗ має привабити більше абітурієнтів з Криму та тимчасово неконтрольованих територій Донеччини та Луганщини. Особливого ажіотажу щодо вступу до РФ на цих територіях не спостерігають.
Коментарі