Нестабільність економіки єврозони позначиться на економічному становищі України.
Таку думку висловив скарбник одного з комерційних банків Василь Невмержицький у ефірі "Ера FM".
"Ми маємо багато відносин і за запозиченнями зовнішнього капіталу, і за роботою з Міжнародним валютним фондом. Звісно, у цій ситуації на Україну ці процеси (в Європі) чинитимуть тиск", - сказав він.
За його словами, перш за все це позначиться на подорожчанні зовнішніх позик для України.
"Я вважаю, що ціна залучення коштів як для державного сектору, так і для приватного буде досить зростати. Але питання не тільки у ціні, а у факті отримання цих коштів. Більшість країн, мабуть, будуть закривати внутрішні питання, які треба закривати в єврозоні. Наприклад, материнські компанії з єврозони будуть продавати свої активи у країнах, які до неї не входять. За прогнозами, сума, яку вони від цього хочуть отримати, становить від 2,6 трильйона євро до 3,2 трильйона євро в залежності від ситуації", - зазначив Невмержицький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погані кредити серйозно гальмують банківський сектор України - Fitch
У цій ситуації, вважає банкір, страждатиме і банківський сектор.
"В Україні зараз порядку 175 банків, з яких 53 мають іноземний капітал ... Ми вже зараз бачимо тенденцію, що іноземні банки починають згортати роздрібне кредитування населення і більше акцентують увагу на корпоративному сегменті, тобто йдуть від ризиків", - зауважив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія хоче вдвічі скоротити кількість держав, що одержують митні пільги
Третім аспектом, на якому негативно позначиться ситуація в єврозоні, Невмержицький назвав український експорт.
"За тенденціями торговельного балансу ми бачимо, що Україна прямо залежить від експорту продукції металургії, хімічної продукції. На зовнішніх ринках ціна на цей продукт падає відповідно, виручка зменшується", - підсумував банкір.
Коментарі