В Україні частина водоканалів підвищила свої тарифи, незважаючи на заборону Кабміну.
Справа в тому, що частина водоканалів узгоджують свої тарифи з місцевою владою, а не з Нацкомісією з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Місцева влада, розуміючи необхідність підвищувати тарифи, ухвалила рішення щодо підвищення цін, повідомляє "Громадське радіо".
Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у коментарі пояснив, що це сталося тому, що вони не підпорядковуються НКРЕКП.
"І там є поділ. Великі водоканали піднімають тарифи, подаючи заявки до НКРЕКП, а малі водоканали приймають такі рішення на рівні виконкомів міськрад. Тому малі водоканали вже піднімали тарифи", – пояснив Попенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчали огірки: аналітики назвали причину
Втім, він зазначив, що це абсолютно ніяк не допомогло водоканалам вирішити питання щодо заборгованості.
"Бо більшість із них мають 20-25 тис. абонентів. А для беззбитковості водоканал має бути хоча б 100 тис. абонентів. Тому всі ці підняття тарифів поки що не вирішують жодних проблем", – додав Попенко.
За словами експерта, це питання слід вирішувати на іншому рівні.
"Після того, як особисто президент і прем'єр-міністр порушили питання, що зростання тарифів водопостачання та водовідведення не актуальне, то я не думаю, що хтось зараз захоче порушувати це питання. Тому до кінця року тарифи водоканалів не зростатимуть", – аргументував експерт свою думку.
В Україні загальне здорожчання комунальних послуг від липня 2022 року до липня 2023 року становить – 14,7%.
Найбільше зросла вартість електроенергії – на 69,7%. Про це повідомила Державна служба статистики.
Також здорожчали: послуги з управління багатоквартирними будинками – 2,7%; водопостачання – на 0,8%; каналізація – на 0,7%.
Коментарі