Прем'єр Денис Шмигаль прагне продовження транзитного контракту з Газпромом.
Контракт чинний до 2024 року, сказав він у інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Ми бажаємо його продовжити і ведемо з цього приводу перемовини з нашими європейськими партнерами. Тому що від них також залежить продовження цього контракту. Для нас ідеальним терміном є продовження цих умов на 15 років", - повідомив Шмигаль
Україна висунула пропозицію збільшити транзит понад умови контракту. Уряд готовий збільшити транзит до 55 млн куб.м.
"І цей надлишок ми готові транзитувати за ціною удвічі нижчою, ніж в чинному контракті. Це ще раз підтверджує спроможність української ГТС транспортувати і транзитувати удвічі більші обсяги, ніж сьогодні законтрактовані, система до цього підготовлена", - каже Шмигаль.
Уряд запропонував ЄС зберігати запас газу в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сертифікацію "Північного потоку-2" можуть відкласти до березня
"Наші газосховища мають об'єм 33 млн куб.м, ми використовуємо, як правило, в районі 20-24, максимальний обсяг був 26 млрд. Тобто ми наші газосховища можемо використовувати, як такий європейський сейф для збереження додаткових обсягів газу на випадок зими. Для цього ми пропонували об'єднати наші зусилля з частиною або з усіма європейськими країнами і утворити "газовий фонд", який буде стабілізовувати якраз оці можливі кризи, перепади в зимові періоди", - повідомив Шмигаль.
Наприкінці 2019 року Україна і РФ підписали новий контракт на транзит газу. Він діятиме протягом 2020 – 2024 років. Одним із ключових положень угоди стала фіксація мінімальних обсягів транзиту газу в 40 млрд кубометрів на рік за принципом "качай чи плати" і відсутність прив'язки до обов'язкових закупівель Україною газу в Росії.
Ціна на газ для населення не змінюватиметься протягом опалювального сезону. Уряд також знизив удвічі тариф для тих українців, які опинились без постачальника газу. Ціна так само становитиме 7,96 грн і діятиме до 31 листопада.
Коментарі