Попит на розміщення Україною євробондів з доходністю 9,25% станвив близько $7 млрд, що свідчить про "дуже високий рівень довіри до паперів" та їх "високу інвестиційну привабливість".
Таку думку в відеозверненні висловила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України (НБУ) Олена Щербакова.
"Україна 17 липня здійснила розміщення своїх державних цінних паперів (євробондів) на зовнішньому ринку. Зазначене розміщення дозволило залучити 2 мільярда доларів під ставку 9,25% річних. Розміщення паперів проводилося на дуже важких фінансових ринках, особливо європейському. Ті події, які відбуваються на європейському ринку, в Греції, зокрема, впливають на всю кон'юнктуру ринку в цілому. Дуже різко підвищилися ставки запозичення з цінних паперів, що розміщуються європейськими державами. Якщо раніше Португалія, Іспанія та Італія розміщувалися під 2-4% річних, то сьогодні такі рівні ставок вже недосяжні - ринок дає прибутковість 7-8%. Тому розміщення Україною на рівні 9,25% - це та прибутковість, яку ми показали в неможливих умовах. Книга замовлень на зазначений папір становила близько 7 мільярдів доларів, що свідчить про дуже високий рівень довіри до паперу і їх високу інвестиційну привабливість", - сказала вона.
Нагадаємо, 17 липня 2012 Міністерство фінансів здійснило випуск євробондів на суму $2 млрд із прибутковістю 9,25% річних і з терміном погашення 24 липня 2017 року.
Лід-менеджерами запозичення виступили компанії JP Morgan, Morgan Stanley, Troika Dialog і VTB Capital. Цей випуск єврооблігацій став найбільшим в історії України. Більше 75% позики було розміщено серед першокласних інвесторів з США, Великобританії і континентальної Європи, говориться в повідомленні Міністерства фінансів.
Коментарі
2