четвер, 01 березня 2012 18:26

У Митному союзі хочуть посилити контроль за поставками цукру з України

У Митному союзі хочуть посилити контроль за поставками цукру з України

Асоціація виробників цукру Митного союзу звернулася до Євразійської економічної комісії (ЄЕК) з проханням вжити заходів щодо запобігання поставки цукру з України за демпінговими цінами.

Як повідомив "Інтерфаксу" глава асоціації, голова правління Союзу цукровиробників Росії Андрій Бодін, оскільки в рамках СНД не ратифікований ряд документів на національному рівні, Білорусь і Казахстан мають відмінні від Росії режими доступу цукру на свої ринки і не можуть виконувати взяті зобов'язання щодо оподаткування поставок білого цукру митом у розмірі $ 340 за тонну. Ці режими створюють передумови для надходження українського цукру за демпінговими цінами, підкреслив він.

Це може відбуватися навіть незважаючи на те, що відповідно до підписаної в минулому році угоди в рамках Митного союзу режими ввезення цукру стали єдиними. Зокрема, поставки білого цукру до країн МС повинні обкладатися митом у $ 340 за тонну.

"На ділі ж поки це мито діє тільки в Росії, - сказав Бодін. - Але оскільки існує єдиний митний простір, дешевий український цукор може надходити через Казахстан, куди він йде в першу чергу".

Крім того, тільки в торгівлі між Росією і Україною білий цукор вилучений з режиму вільної торгівлі, зазначив він.

Як заявив Бодін, український цукор конкурентоспроможний на ринках Митного союзу в силу того, що імпортне мито на ввезення цукру-сирцю на Україну, яка є членом СОТ, складає всього 2%.

"Тому з урахуванням очікуваного падіння біржових котирувань на сирець ризик поставок цукру за демпінговими цінами збільшується", - вважає він.

Асоціація виробників цукру Митного союзу просить ЄЕК вжити заходів, щоб прискорити ратифікацію угод, які дозволять всім країнам МС використовувати єдиний режим захисту цукрових ринків і не допускати на ньому демпінг з боку України.

Зараз ви читаєте новину «У Митному союзі хочуть посилити контроль за поставками цукру з України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

12

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути