Іноземці, які приїхали в Україну на час чемпіонату з футболу "Євро-2012", витрачають приблизно 500 грн на день. Гроші носять у гаманцях. Обирають переважно портмоне невеликого розміру, щоб туди вміщалося побільше карток.
"Багато відділень для купюр та відділення для дрібних грошей непотрібне. Готівки у мене тут не буває. Користуюся нею у Швеції не частіше, ніж раз на півроку. Скрізь розраховуюся зарплатною карткою. Це лише зараз в Україні живу за паперові гроші", - розповів швед Майк Рунфіст.
Він взяв із собою до України 40 тис. крон, (45 тис. 549,48 грн) . Це його одна місячна зарплатня, він доглядає за травою на футбольних полях.
Перші два дні в Україні чоловік не користувався гаманцем. Його попередили, що тут високий рівень злочинності й багато кишенькових злодіїв.
"А потім, коли під час перших матчів повз мене проходив кілька разів 5-тисячний натовп і ніхто навіть на ногу не наступив, зрозумів, що тут безпечно. У фан-зоні не чув, щоб у когось щось зникло. Тому беру свій гаманець щодня. Не боюся його носити у задній кишені рюкзака чи штанів", - розповів Рунфіст.
Чоловік обирає гаманці невеликого розміру, щоб було понад 7 кишень для пластикових платіжних карток і прозоре відділення для водійського посвідчення.
"Обираю завжди шкіряне портмоне. Воно у Швеції коштує приблизно 180-200 крон (204-228 грн). У нас кажуть, що тканинний гаманець не притягує грошей, тому маже всі купують шкіряні. Та й до тканинного портмоне немає серйозного ставлення, воно швидше зношується. Якщо в гаманці є перегородки, вони мають бути також шкіряними, а не із тканини. Для рук приємніше", - сказав швед.
Шведські жінки обирають великі гаманці, вони використовують їх більше як аксесуар, ніж річ для зберігання грошей.
"Купують такий, щоб туди ще щось із косметики можна було покласти - крем у поліетиленовій тонкій упаковці чи помаду. Їхні гаманці завжди якісь кольорові, трохи смішні - із написами, блискучі, із застібками. Вони купують дамські сумочки, бо такого гігантського гаманця просто неможливо десь сховати. В моєї дівчини схожий", - розповів Рунфіст.
Найкращий той гаманець, який поміщається в долоні й не товщий за великий палець руки, вважають у Мексиці.
"Я вибрав саме такий, ще й білого кольору, - каже мексиканець Хосе Льюіс Альварез Тінейджеро. Він працює у Нью-Йорку архітектором. Приїхав в Україну подивитися футбол. - Він поміщається в будь-яку кишеню. Пошитий зі шкіри бика. Такий найбільш міцний і приємний для рук. Таємних кишень не люблю. Тут їх немає. Гаманець - це особиста річ, тому не потрібно щось ховати від самого себе", - упевнений чоловік.
У Нігерії, навпаки, полюбляють великі гаманці, із великою кількістю таємних кишень. Матеріал, із якого виготовлено гаманець, не має значення для нігерійців.
"У нас купюри - наїри - удвічі більші за гривні. Міняю гаманець через кожні півроку. Він має бути модним, підходити під стиль одягу. Тип тканини гаманця й колір для мене неважливий. Зараз у мене гаманець від "гуччі". За нього віддав 100 доларів. Він має більше десяти відділень. У нього можна класти великі гроші", - розповів нігерійський студент Мумбала Обасанджо.
Фото рідних та друзів у гаманці нігерійці не носять. Це у них не заведено. Також подібного звичаю немає у нідерландців і норвежців. Більшість нідерландців, іспанців і англійців гуляють фан-зоною Києва без гаманців. Не беруть їх, щоб не поцупили.
Коментарі