Понеділок, 13 липня 2020 21:10

Шукаю роботу: як відповідати на найпоширеніші запитання на співбесіді

Шукаю роботу: як відповідати на найпоширеніші запитання на співбесіді
Роботодавцю важливо знати, чи збігаються ваші амбіції з можливостями та планами компанії. Фото: pexels.com

На українському ринку праці посилилася конкуренція. Щоб отримати роботу, потрібно ретельно підготуватися до співбесіди.

Зазвичай на співбесіді пошукачі чують стандартні питання. Однак не всі можуть відповісти на них правильно, пише grc.ua.

Ваші завдання на поточному чи минулих місцях роботи

Відповідати найкраще лаконічно та конкретно. Ще вдома протягом обмеженого часу спробуйте розповісти про ваші основні робочі завдання. Тоді вдасться зрозуміти, на чому найкраще акцентувати увагу, а про що згадувати не варто. Важливо розповідати про обов'язки, які мали на минулій роботі, з акцентом на завдання від потенційного роботодавця. Також не забудьте згадати про досягнення.

Ваші сильні та слабкі сторони

Змусьте роботодавця прийняти ваші недоліки за переваги. Якщо недосконало володієте англійською, але уже відвідуєте курси та розмовні клуби, розкажіть про це на співбесіді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від 30 тис. грн: кому пропонують найвищі зарплати

Чи доводилось вам помилятись та як ви виправляли помилку

Помилятися - це природньо. Головне розповісти, як знайшли вихід з тієї чи іншої ситуації. Спробуйте згадати випадки, коли доводилося приймати відповідальні рішення, які висновки після цього зробили. Наприклад, чесно зізнайтеся, що не змогли виконати план, бо недостатньо ретельно слідкували за строками з боку підрядників. Після цього розробили систему нагадувань, щоб краще контролювати ситуацію.

Які ваші професійні цілі

Роботодавцю важливо знати, чи збігаються ваші амбіції з можливостями та планами компанії. Якщо ні, то незабаром компанія перестане бути цікавою вам, а роботодавцю доведеться шукати нового працівника. З іншого боку, якщо маєте певні цілі і план, як їх досягти, розкажіть про це потенційному керівництву. Ідеально, якщо робота, на яку претендуєте, органічно вписується у цей план. Наприклад, "за 5 років хотів би очолити відділ розробки та створити власний мобільний додаток. Саме тому звернув увагу на вашу вакансію. Знаю, що у компанії діють програми навчання для співробітників та програми з підтримки внутрішніх стартапів. До того ж зараз беру участь у тематичних конференціях і навіть подав заявку на спікерство в одній із них".

В Україні нараховують 16,6 млн працездатних віком 15-70 років. Це 40% від населення, пояснюють в Міжнародній організації праці. Без роботи залишаються 1,5 млн осіб. Щоправда, за словами експертів, реальний рівень безробіття в країні вищий.

Зараз ви читаєте новину «Шукаю роботу: як відповідати на найпоширеніші запитання на співбесіді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24990
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода