В Україні нараховують 16,6 млн працездатних віком 15-70 років. Це 40% від населення, пояснюють в Міжнародній організації праці. Без роботи залишаються 1,5 млн осіб.
Щоправда, за словами експертів, реальний рівень безробіття в країні вищий. Це пов'язано з епідемією коронавірусу і карантином. Тільки за даними Держслужби зайнятості, на 1 червня на обліку стояли 1,2 млн людей. З них 511 тис. мали статус безробітного, у тому числі 425 тис. отримували допомогу безробіття.
Шукає роботу через служби зайнятості тільки кожен третій. Решта або працює за кордоном, або зайнята домашнім господарством.
Українці найчастіше шукають роботу через спеціалізовані сайти, звертаються за допомогою до знайомих і родичів. Також використовують соціальні мережі.
Водночас з другої половини червня кількість безробітних припинила зростати. Збільшилася конкуренція - на одну вакансію претендують 4-6 людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезонна робота в Україні: де цьогоріч можна заробити
За прогнозами економістів, безробіття почне стрімко зростати у третьому кварталі 2020-го.
"Унаслідок введення тотального карантину і масового повернення трудових мігрантів кількість безробітних, за моїми оцінками, збільшилася вдвічі – на 1,5-2 мільйона людей і досягла порядку 3-3,5 мільйони людей, або 15-17% від працездатного населення. За оновленим прогнозом МВФ, кількість безробітних в Україні 2020 року збільшиться в 1,5 раза – з 8,5% 2019-го до 12,6% 2020-го", - говорить віцепрезидент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців Віктор Скаршевський.
У першому кварталі 2020-го безробіття становило 8,6% від працездатного населення. Це на 0,1% менше, ніж у четвертому кварталі 2019 року, свідчать дані Держстату.
Коментарі