Через карантин роботодавці у сферах гостинності та туризму пропонують менше сезонних вакансій, ніж торік, розповіла Gazeta.ua Юлія Дрожжина з експертно-аналітичного центру grc.ua.
"У березні, порівняно з лютим, роботи стало менше на 50 відсотків. Багато вакансій були розраховані на відкладену пропозицію. З кандидатами проводили співбесіду, проте працевлаштувати обіцяли після завершення карантину. Зараз робота закладів частково відновилася, але об'єми найму працівників не повернулися на рівень минулого року", - говорить Дрожжина.
За її словами, знайти сезонну роботу можна в аграрному секторі.
"Він один з небагатьох, який не припиняв активний набір співробітників і під час дії основних карантинних обмежень. Щоправда, частину співбесід перевели в онлайн і телефонний режим. Частіше стали надавати корпоративні трансфери, щоб люди менше користувалися громадським транспортом, чи взагалі мали можливість дістатися до роботи", - пояснює експертка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість безробітних українців рекордно зросла
Додає, що зарплату стали частіше прив'язувати до продуктивності конкретного працівника та виконання планів.
"Великі аграрні компанії не зменшили зарплатні пропозиції. На 10-15% скоротили рівень оплати малі бари, кафе. Дехто відмовився від програм нематеріальної мотивації. Водночас українці при виборі роботи стали частіше запитувати про санітарно-гігієнічні норми, корпоративний трансфер, медичне страхування та наявність засобів захисту — маски, рукавички. Але це радше побажання працівників, а не критичні вимоги. Головне отримати роботу, бо у середньому конкуренція на ринку праці зросла. Щоправда раніше прибирати український врожай було нікому через масову трудову міграцію. Цьогоріч аграрних вакансій та працівників вистачає", - наголосила Дрожжина.
У Скадовськ Херсонської області потрібен різноробочий-прибиральник на зарплату 6 тис. грн. Роботу пропонують офіціантам на 10 тис. грн. Збирати врожай можна від 8 тис. грн. Заробляти 200-400 грн у день можуть продавці сезонних товарів.
Коментарі