Зрозуміти, яка в компанії корпоративна культура, можна ще до працевлаштування. Треба лише поставити рекрутерові потрібні питання та зробити правильні висновки.
Про 5 можливих питань до рекрутера розповіла рекрутерка у Matic Ірина Сулацька для Happy Monday.
Дізнайтеся про бонуси
Бонуси можуть відображати культуру компанії.
"Якщо компанія декларує важливість навчання і саморозвитку для співробітників, то буде їх у цьому підтримувати. Це може бути компенсація, стипендія на навчання, внутрішній університет, корпоративні курси іноземних мов тощо", - каже Ірина Сулацька.
Запитайте про формат роботи
Формат роботи і командної співпраці всередині компанії багато що може сказати про її культуру.
"Якщо компанія транслює work-life баланс, її співробітники не повинні постійно працювати на вихідних і ночами. Якщо у компанії вітається ініціативність, то має бути механізм, який дозволяє кожному поділитись ідеями, і короткий цикл зворотного зв'язку. Якщо компанія транслює відкритість, то дані дійсно мають бути доступні", - розповіла рекрутерка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як оформити резюме, що приверне увагу працедавця
Попросіть описати команду і/або ідеального кандидата
За словами експертки, відповідь на це питання дасть вам розуміння, з якими людьми ви будете працювати, а саме люди і формують внутрішню культуру.
Оберіть кейсове питання
"Гарний спосіб зрозуміти, як менеджмент себе поводить стосовно працівників — поставити кейсове питання", - наголошує Ірина Сулацька.
Наприклад: "Чи траплялись у вас ситуації, коли клієнт був не задоволений роботою команди? Що ви, як компанія, вчинили в такому разі?".
Запитайте прямо
"Ви можете без натяків та обхідних шляхів попросити рекрутера описати корпоративну культуру компанії та її цінності, а після цього уточнити цікаві для вас пункти", - підсумувала експертка.
Питання можуть бути такими:
- як компанія підтримує й розвиває корпоративну культуру;
- як культура змінювалась з роками й чому;
- як інтерв'юери перевіряють cultural fit кандидатів (збіг за культурою й цінностями) під час співбесід;
- які якості пошукача для них обов'язкові.
Під час онлайн-співбесіди важливо, щоб кандидатів не відволікали сторонні фактори, аби обидві сторони уникли додаткового стресу. Аби не втратити потенційне місце роботи, кандидатам радять перевіряти справність техніки та наявність відповідних онлайн-програм перед початком розмови.
Коментарі