Протягом останніх 2 років добробут українців зріс. Проте до економічного рівня 2013-го підніматимемось ще не менше 5 років. Зараз же кожен 4-й житель України заощаджує на продуктах.
Крім того, люди скаржаться на відсутність житла з ремонтом та всіма зручностями. Хочуть своєчасно сплачувати за комуналку та мати гроші на поточні та екстрені медичні послуги, пише "Сегодня".
Держстат опитав 13 тис. родин. Із них 52% поскаржились на неможливість відкласти гроші на відпочинок, 29% - на відсутність автівки, 14% не мають комп'ютера. На їжі найбільше економлять мешканці Вінницької, Сумської, Закарпатської, Івано-Франківської, Черкаської областей - до 34% опитанних. А от на Київщині, Полтавщині та Рівненщині на харчуванні заощаджують тільки 7-12% респондентів.
Кожен десятий українець скаржиться на відсутність гідного житла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 80% українців виживає завдяки субсидіям, а керівництво країни цим пишається - Рабінович
"Криза, спричинена війною, подолана. Але жити, як 2013-го, середній українець зможе лише після 2023 року. Менше стане тих, кому не вистачає на поточні витрати, а ось за іншими статтям - перш за все лікування, відпочинок, дорогі покупки, - поліпшення чекати не доводиться. Бо медпослуги, особистий транспорт і відпочинок дорожчають швидше, ніж зростають зарплати", - прогнозує Олександр Охрименко, президент Украналітцентру.
Світовий банк 2018 року прогнозує зростання реального ВВП України на 3,5%. Проте економісти вважають, що цих темпів недостатньо для подолання бідності в країні.
Коментарі
1