У короткостроковій перспективі Росія навряд чи зможе знайти альтернативу українському сиру.
Таку думку висловив експерт Київської школи економіки Олександр Шепотило в ефірі Першого ділового каналу.
"Якщо подивитися, які країни ввозять (до Росії) сир, то ми десь 70 тисяч тонн, Білорусь десь 100 тисяч тонн, і росіяни проводять 400. Тобто замістити повністю 70 тисяч - нереально. І в короткостроковій перспективі ціни на сир у Росії можуть піднятися", - сказав він.
За його словами, Росія, як правило, починає "бити" по найбільш чутливим товарам українського експорту.
"У нас (з Росією) є вільна торгівля в рамках СНД. За цим договором торгівля, в принципі, вільна, але, звичайно, існують вилучення і вони зазвичай стосуються найчутливіших товарів нашої торгівлі. Існували проблеми в експортом труб до Росії, з експортом карамелі, також з експортом таких товарів, як м'ясо і молоко", - нагадав Шепотило.
Експерт: У "сирній" проблемі виникають питання до Росії, а не України
Фахівець також зазначив, що існує сильна кореляція між політикою і "торговими війнами" в Росії.
"Якщо зіставити політику країн по відношенню до Росії з проблемами, які виникають у цих країн, то існує велика кореляція між несприятливими політичними подіями і введенням санкцій. Ті ж шпроти з Латвії, вина і "Боржомі" з Грузії - всі ці проблеми виникали у країн-сусідів Росії, якщо вони вели політику, яка не подобалася їй. Швидше за все, існує якась політична підоснова", - зазначив Шепотило.
Нагадаємо, глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що Росія з 7 лютого ввела заборону на ввезення сирів окремих українських виробників.
Коментарі
10