Перехід до гнучкого курсу гривні призведе до девальвації української національної валюти максимум на 15%.
Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, економіст Олег Устенко.
"Перехід до гнучкого курсоутворення - одне з побажань Міжнародного валютного фонду для відновлення співпраці з Україною. Це питання вирішене. Схоже, більш гнучкий валютний курс в Україні буде введений", - сказав Устенко.
За його словами, гнучке курсоутворення в Україні не означає глибоку девальвацію.
"В України значний обсяг сумарного зовнішнього боргу - більше 130 мільярдів доларів. Робити занадто сильну девальвацію не можна хоча би через цей фактор, тому що занадто сильне падіння курсу гривні буде означати непомірне збільшення вартості обслуговування боргу", - зазначив Устенко.
Крім того, переконаний експерт, глибока девальвація не буде допущена через велику кількість поганих активів у банківському секторі.
"У період з 2006 по 2008 роки український приватний бізнес дуже активно позичав на зовнішніх ринках. Позики були в твердій валюті і, перш за все, доларах США. Коли ситуація різко погіршилася в 2008-2009 роках, банківська система постраждала через позики у доларах і видачу кредитів в іноземній валюті. З'явився колосальний розрив, який не може бути посилений додатковою девальвацією", - нагадав Устенко.
Третім аргументом експерт назвав необхідність розраховуватися з "Газпромом" за імпорт газу.
"Газпром" навряд чи захотів би брати як розрахунок з Україною гривню, тому буде наполягати на продовженні розрахунків у доларах США, а це означає, що навряд чи український уряд піде на занадто сильну девальвацію гривні, тому що це буде означати необхідність збільшення тарифів на газ, що неприпустимо", - вважає Устенко.
Коментарі
2