четвер, 01 жовтня 2020 21:10

Пояснили, чому подорожчав цукор

Пояснили, чому подорожчав цукор
Незабаром цукор почне дешевшати. Фото: pexels.com

Наприкінці вересня зросла вартість цукру. Найпомітніше змінилися ціни на базарах. Раніше цукор у гурті продавали по 12,5 грн/кг. Зараз - 16,5 грн. У магазинах кілограм коштує від 15 грн.

"Цьогоріч посівні площі під цукровим буряком становлять 209 тисяч гектар. Це на 5% менше, ніж торік. Окрім того, на посіви вплинули погодно-кліматичні умови. Відсутність вологи у більшості областей призвела до відтермінування початку сезону цукроваріння", - розповів Gazeta.ua Назар Михайловин, аналітик асоціації цукровиків України "Укрцукор".

За його словами, підвищення ціни – явище тимчасове.

"З 1 жовтня планується запуск більшості цукрових заводів. Це стане основним фактором зниження ціни на цукор. На 2020 рік роботу планують 33 заводи, як і минулого року. Торік підприємства виробили 1,48 мільйонів тонн цукру. Але тоді площа під цукровими буряками була 220 тисяч гектар. 2020-го прогнозують виробництво цукру в межах 1,2 мільйона тонн. Враховуючи перехідні залишки по заводам, дефіциту цукру на внутрішньому ринку не прогнозується. При споживанні у межах 28,8 кілограм на особу продукції більше, ніж достатньо", - пояснює аналітик.

Найбільше цукру виробляють у Вінницькій, Хмельницькій і Тернопільській областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекордно дешеві яблука: що відбуватиметься з цінами надалі

"Цукровий буряк потребує догляду і найперше – вологи. Окрім цього коренеплоди вражаються великою кількістю хвороб та шкідників. Догляд за посівами затратний. Цукрові заводи скаржаться, що їм не вигідно вирощувати дану культуру. Рентабельніше сіяти сою, соняшник", - каже Михайловин.

У магазинах українці переважно купують цукор вітчизняного виробництва. За 2019-2020 маркетинговий рік Україна імпортувала тільки 6 т тростинного цукру. Його використовують у кондитерській сфері.

"За останній маркетинговий рік за кордон продали 103,65 тисяч тонн українського цукру. Найбільше в Туреччину, Грузію, Палестину, Узбекистан, Молдову, Кіпр. Афганістан", - підсумував аналітик.

На початку 2021 року в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства прогнозують зростання інфляції. Це може відбутися у результаті поступового насичення економіки грошима. Зараз цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді - зростання на 5,9% на кінець року.

Зараз ви читаєте новину «Пояснили, чому подорожчав цукор». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути