четвер, 16 жовтня 2025 19:56

"4 години без світла, 2 - зі світлом": ЗМІ пишуть про можливі відключення світла взимку

"4 години без світла, 2 - зі світлом": ЗМІ пишуть про можливі відключення світла взимку
Прогнозують дефіцит електроенергії в Україні взимку. Фото: pixabay.com

Взимку в Україні очікуються серйозні перебої з електропостачанням.

Громадянам радять готуватися до дефіциту енергії та планових відключень за схемою 4 години без світла, 2 - зі світлом. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерела в енергетичному секторі.

"Ця зима точно буде дефіцитною. Уже сьогодні аварійні відключення діють майже по всій країні. Найімовірніше, взимку нас очікує сценарій "4х2": чотири години без світла, дві - зі світлом", - прогнозує представник однієї з державних енергетичних компаній.

За його словами, найскладніше становище очікується у прифронтових і прикордонних регіонах - Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки ще триватимуть аварійні відключення світла - в Укренерго роз'яснили

Співрозмовник пояснив, що основна причина майбутніх проблем - обмежені можливості протиповітряної оборони повністю захистити енергетичну інфраструктуру від масованих атак.

"Якщо на один об'єкт летить 30-50 дронів і ракет, навіть найпотужніші системи не здатні перехопити все. Для зупинки енергоблока інколи достатньо одного точного влучання", - зазначив він.

Фахівець додав, що пошкоджені підстанції технічно можна відновити за 2-3 тижні. Проте це не розв'язує проблему, якщо немає достатньої генерації для покриття енергоспоживання населення та промисловості.

У Києві та низці областей України введені екстрені відключення електроенергії через наслідки російських ударів по енергетичних об'єктах.

За даними "Укренерго", на фоні складної ситуації в енергосистемі обмеження застосовані у Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Хмельницькій областях та частині Черкаської.

У столиці та Київській області також запроваджені аварійні відключення. Графіки стабілізаційних відключень наразі не застосовуються, оскільки система потребує термінової підтримки.

Зараз ви читаєте новину «"4 години без світла, 2 - зі світлом": ЗМІ пишуть про можливі відключення світла взимку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути