У вересні почнеться черговий етап масової приватизації.
Перші 65 підприємств з 420 зі списку, затвердженого у липні, вже передали до сфери управління Фонду державного майна. Про це повідомляє голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.
"Завдяки законопроєкту №7451, який сьогодні підписав президент України, приватизацію буде відновлено і уможливлено навіть в умовах триваючого воєнного стану", – вказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На час воєнного стану Верховна Рада спростила приватизацію
Спростили процедуру приватизації:
тривалість приватизації від оголошення аукціону до укладання договору купівлі-продажу – не більше двох місяців,
купувати можна буде цілісні майнові комплекси, у тому числі з арештованим майном – під зобов'язання покупця погасити борги перед кредиторами,
якщо є один претендент на державні активи, то він зможе викупити їх за запропонованою ціною, але не нижче стартової,
якщо з першого разу об'єкт не продадуть – допускається повторний аукціон з покроковим зниженням ціни (дисконт – до 50% стартової вартості),
усі дозвільні документи проданого підприємства залишатимуться дійсними, їх не потрібно буде переоформлювати до закінчення строку дії, а безстрокові - взагалі.
"Чекаємо на прихід нових ефективних власників, зацікавлених у розвитку підприємств, які будуть виставлені на приватизацію", – додав Гетьманцев.
Кабінет міністрів передасть 420 державних підприємств Фонду держмайна. Далі їх приватизують чи ліквідують. 66 держпідприємств отримають нових власників у рамках так званої малої приватизації.
Коментарі