Європарламент може зупинити будівництво другої нитки газопроводу "Турецький потік" і "Північний потік-2". Це можливо зробити під час головування Румунії.
"Якщо Європейський парламент зможе проголосувати про застосування директиви для морських газопроводів, то є велика ймовірність, що не буде ні другої нитки "Турецького потоку", ні "Північного потоку-2", - заявив голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв під час прес-конференції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Побудували більше чверті газопроводу в обхід України
За його словами, Нафтогаз сподівається, що Румунія, яка зараз головує у Європарламенті, винесе це питання. Адже парламентарі схиляються до того, що "Північний потік-2" є ексклюзивним інтересом Німеччини і навряд чи інтересом інших країн ЄС.
"Північний потік-2" – другий газопровід, який повинен зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу в рік. Вартість проекту – €9,5 млрд. Його навпіл фінансують російський Газпром і 5 європейських компаній."Північний потік-2" введуть в експлуатацію до кінця 2019-го.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи. Проти його будівництва також виступають США. 11 грудня стало відомо, що у Конгресі США прийняли резолюцію проти "Північного потоку-2". 12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій критикує будівництво газопроводу.
Коментарі