неділя, 15 січня 2012 12:18

Не можна економити на повноцінному харчуванні, освіті та відпочинку - психолог

Не можна економити на повноцінному харчуванні, освіті та відпочинку - психолог

75 % сімейних пар сваряться через гроші. Психологи запевняють, що найнеприємніше у сімейних суперечках, коли один з членів подружжя обманює, на що і скільки витратили коштів.

"Більшість сімей сваряться через гроші, особливо через їхню відсутність, - розповів Gazeta.ua столичний психолог Віктор Хоменко. – За статистикою, у попередньому році 92 % жінок зізналися, що регулярно приховують правду про те, скільки насправді коштують придбані одяг, взуття чи біжутерія. А у такий спосіб жінки самі не здогадуються, як підривають довіру чоловіка до себе. Одним із найрозповсюдженіших методів ведення сімейного бюджету є метод "двох гаманців" - коли кожен із подружжя витрачає свої гроші".

Існує два підходи до розподілу грошей.

"При першому чоловік і дружина складають свою зарплату у загальну сімейну касу і впродовж місяця удвох беруть звідти гроші на спільні та особисті витрати. Другий підхід має на меті поділ прибутків кожного з подружжя на дві частини: спільну і особисту. Спільна частина включає у себе витрати на комунальні платежі, продукти, покупки меблів і побутової техніки. На що витрачати особисту частину, кожен вирішує сам".

Найбільше грошей витрачають жінки.

"Це не дивно, бо особливо українські жінки несуть відповідальність за усю сім'ю: ходять за покупками, одягом для себе, чоловіка та дітей, сплачують комунальні послуги. Якщо помітили, що досить великі суми витрачаєте у сім'ї саме ви, то разом з чоловіком знайдіть у цьому пояснення: хоча б кілька місяців спробуйте вести облік витрат: скільки грошей піде на продукти, ліки, одяг, розваги та відпочинок. Сімейний бюджет обов'язково повинен передбачати непередбачувані витрати: гроші на термінове лікування чи ремонт техніки".

Радить визначати місячну суму сімейних витрат і розприділяти її на кількість днів у місяці – так одержите суму, яку без побоювань можна витратити за день.

"Якщо витрачаєте за день більше запланованого, наступного дня "затягніть пояс", аби відновити баланс. Плануйте свій бюджет разом, радьтеся і враховуйте побажання один одного. Таким чином, якщо в одного з партнерів є потреба чи бажання, якого інший не розділяє – необхідно відверто обговорити це, пояснити один одному доречність чи недоречність жаданної для одного з членів подружжя покупки. Таким чином родина уникає проблем та звинувачень в стилі: "Ти що спустила всі наші гроші на туфлі і шубу?!" або "Я зла, бо ти випив з друзями пива на мою місячну зарплату!".

Час від часу обом членам подружжя треба переглядати та аналізувати свої сімейні витрати.

"Іноді, переглядаючи свій сімейний бюджет, можна зробити несподівані відкриття. Більшість чоловіків і жінок тільки після такої ревізії помічають, що витрачають чималі суми на речі, без яких цілком можна обійтися. Це допомагає удосконалювати їхній сімейний бюджет. Ніколи не прагніть економити на усьому підряд, бо ні до чого хорошого це не призведе. Пам'ятайте, що не можна економити на повноцінному харчуванні, освіті та відпочинку".

Зараз ви читаєте новину «Не можна економити на повноцінному харчуванні, освіті та відпочинку - психолог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути