
Киянка Оксана Політило чотири роки працює масажисткою у приватному салоні краси. Раніше працювала медсестрою в одному зі столичних пологових будинків.
"Маю два вихідні на тиждень, - розказує Політило. – В цей час, щоб підзаробити, працюю на дому та виїжджаю до клієнтів. Коли працювала медсестрою, мала всього 800-900 гривень за місяць. Знайома намовила закінчити курси масажу. Вона не витримала, тому курси до кінця не пройшла. А я закінчила і почала практикуватися на знайомих і родичах".
Оксана бере від 120 грн за масаж. Зізнається, що має понад 50 постійних клієнтів. Отримує до 10 тис. грн у місяць. Спеціалізується на дитячому, антицелюлітному, точковому та косметичному масажах.
"Коли влаштовуєшся кудись на роботу масажисткою, треба бути готовим до того, що попросять диплом про медичну освіту, - говорить Оксана. – Головне правильно вибрати, куди піти вчитися. Шкіл і курсів масажу дуже багато, але не всі вони якісні і мають гарну репутацію. Якщо школа масажу існує менше року, краще шукати іншу. Не факт, що після неї ви легко влаштуєтеся на роботу".
Вартість навчання може сягати від 2 до 8 тис. грн. за курс.
"Дешеві курси масажу можна закінчити для себе, аби потім радувати рідню розслабляючими процедурами. Якщо хочете цим заробляти гроші, треба йти вчитися до професіоналів. Є різні техніки масажу. Оволодіти ними можна поступово. Краще йти вчитися у навчальні центри при медустановах. Там можна підвищити свою кваліфікацію і навчитися робити лікувальні масажі".
Після курсів у таких установах студентам видають свідоцтво державного зразка. З ним легко влаштуватися масажистом у лікарню, фітнес-клуб, салон краси.
"Наших масажистів часто запрошують на роботу закордон. Ця професія не з легких, але заробити добре можна, якщо працювати, не шкодуючи себе, - каже Оксана Політило. - Знайомі на літо їдуть працювати у кримські санаторії, взимку – на гірськолижні курорти. Дехто подається на роботу за кордон. Але там часто просять проходити переатестацію. Щоб заробляти гарні гроші, бажано вивчити іноземну мову".
Коментарі
9