пʼятниця, 31 січня 2014 18:30

"Краще робити омріяну покупку зараз, поки вона не подорожчала" - експерт

"Краще робити омріяну покупку зараз, поки вона не подорожчала" - експерт
Дмитро Боярчук Фото: fbc.net.ua

Цього тижня почали дорожчати іноземні автомобілі, курс гривні відносно до долара коливався від 8,2 до 8,5 грн за долар.

- Це були найбільші коливання за останні кілька місяців. Якщо ситуація буде такою і надалі, заощадження населення знецінюватимуться ше швидше, - каже в інтерв'ю Gazeta.ua Дмитро Боярчук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна". Він розповідає про особливості теперішньої економічної ситуації в Україні та радить, як зберегти від знецінення власні заощадження.

Через що гривня втратила стабільність?

- Через цілу низку причин. Увага більшості українців нині прикута до політичних подій.  Ймовірно, Нацбанк вирішив скористатися ситуацією й послабив гривню. Тобто виділив менше грошей на її підтримку із золотовалютних резервів. На послаблення нашої валюти суттєво вплинули й вбивства активістів Майдану. Через це деякі іноземні компанії вивели з України інвестиції або перевели свої рахунки із гривень у євро.

В чому виявляється паніка? Як вона впливає на курс гривні?

- Цього тижня обсяги торгів на міжбанківському ринку зросли у чотири рази в порівнянні із попереднім місяцем. Зараз щодня здійснюють банківських операцій на 4 мільярди гривень. Раніше обсяги були на рівні 1 мільярда. Річ в тому, що бізнесмени хочуть убезпечити свої капітали й продають гривні, а купують долари. Через великий попит вартість долара збільшується, а гривні – зменшується.

Що, на вашу думку, може стабілізувати економічну ситуацію в Україні?

- Відставки президента Віктора Януковича. Це зніме напругу в суспільстві, вирішиться політичне питання. Мабуть, після цього буде повне перезавантаження влади. Тоді іноземні інвестори й вітчизняні бізнесмени перестануть виводити гроші за кордон і продавати гривню. Ситуація почне стабілізовуватися.

Як розвиватиметься економічна ситуація в Україні, якщо президент не піде у відставку й все лишатиметься, як зараз?

- Цьогоріч долар може коштувати 9 гривень. Після цього подорожчають всі імпортні товари та продукція, у вартість якої закладена ціна пального. Воно також підніметься в ціні,  бо нафту та бензин українські компанії купують за долари.

Як населенню зберегти свої заощадження?

- Хоч я і патріот нашої валюти, раджу тримати заощадження в іншій валюті. Якщо заощаджень достатньо для якоїсь омріяної покупки, зробіть її. Через півроку її, швидше за все, продаватимуть значно дорожче.

Чи варто зараз брати кредит, якщо не вистачає коштів на омріяну покупку?

- Наразі краще утриматися від цього. По-перше, у разі різкого падіння гривні, банк може суттєво підвищувати відсотки. По-друге, Україну цьогоріч може накрити чергова хвиля кризи. Тому у багатьох є ймовірність втрати роботи або затримки зарплати.

Зараз ви читаєте новину «"Краще робити омріяну покупку зараз, поки вона не подорожчала" - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути