Програма фінансової допомоги Греції має авантюрний характер.
Таку думку висловив експерт із міжнародних питань Сергій Толстов у ефірі Першого ділового каналу.
"Фінансову кризу в Греції гасять величезними валютним вливаннями. Лише за 2009 рік, коли грецька проблема стала відомою усім, ця країна запозичила близько 80 мільярдів євро, або 30% ВВП. Те ж саме тривало у 2010 році, але вже за згодою країн єврозони та участю Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду", - сказав він.
За його словами, виконання програму може бути зірвано.
"Якщо Греція зазнає дефолту, то програма не запрацює. Тоді Грецію виключать з єврозони або попросять вийти саму ... Для Греції це означатиме суцільний дефолт, припинення державних програм соціальної допомоги, зростання безробіття і перехід на власну валюту. Відповідно, по євро буде завдано значного удару, він може впасти у парі з доларом до паритету 1:1 або навіть нижче", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні курс євро піднявся на 1 копійку, долар стабільний
Нагадаємо, 21 лютого 2012 року міністри фінансів єврозони схвалили другу програму фінансової допомоги Греції обсягом 130 млрд євро - понад діючої програми на 110 млрд євро, затвердженої в травні 2010 року. Нові кредити укупі з обміном держоблігацій Греції, що належать приватному сектору, повинні допомогти країні скоротити державний борг до 120,5% від ВВП до 2020 року - порівняно з 165% ВВП на поточний момент.
Сьогодні уряд Греції схвалив новий план жорсткої економії бюджетних коштів.
Коментарі
3