Фінансові структури США не зацікавлені у значному коливанні цін на нафту.
Таку думку висловив заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев у ефірі Першого ділового каналу.
"Хоча коливання цін зараз відбувається на світових біржах, однак усі фінансові структури, у першу чергу американські, не зацікавлені в тому, щоб дозволити цінам дуже сильно коливатися, причому не лише на нафту, а й на усі сировинні товари", - сказав він.
"Якщо ціни різко знизяться, це зменшить можливість спекуляцій на сировинних ринках. Якщо ціни знизяться, то не можна буде страхувати долар, який зараз падає. Тому не слід казати, що зараз відбувається щось надзвичайне", - уточнив експерт.
За його словами, приводу для паніки через зниження цін на нафту "немає і навряд чи найближчим часом він існуватиме".
"Була вкинута інформаційна бомба - повідомлення рейтингового агентства Standard & Poor's. Відповідно учасники біржових, фондових, валютних, сировинних ринків, зважаючи на їх непрофесійність, відреагували на цю новину: індекси посипалися, що зачепило ціни на нафту", - вважає Рябцев.
Зазначимо, сьогодні вартість вересневих ф'ючерсних контрактів на нафту марки WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до 7:45 опустилася на $ 0,05 (0,06%) щодо рівня 12 серпня - до $ 85,33 за барель.
Коментарі
1