Заяви про реприватизацію великих підприємств в Україні, що лунають останнім часом з лав опозиції, є популізмом.
Таку думку висловила колишня голова Фонду державного майна (ФДМ), перший заступник голови Соціалістичної партії Валентина Семенюк-Самсоненко в ефірі "Ера-FM".
"Перед виборами завжди починають говорити про "гарні" теми - ті, які вигідні, які подобаються людям. Коли я сьогодні чую від так званої опозиції, що вони за реприватизацію, то згадую період, коли вони були при владі і не приймали відповідний нормативний документ. Ще у 94-му році, будучи у парламенті, я говорила, що перед будь-якою приватизацією треба провести інвентаризацію майна, створити баланс і прийняти нормативну базу. Закон має бути і по приватизації, і по реприватизації, і по націоналізації", - сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефіцит держбюджету за рік збільшився у 2,3 разу
За її словами, опозиція, перебуваючи при владі, провалила запропонований соціалістами закон про приватизацію.
"Коли я пропонувала цей закон, то залежно від виборчої кампанії та інша політична сила виступала за нього. Сьогодні цей закон вносить так звана опозиція. Підніміть стенограму серпня 2005 року: тоді і БЮТ, і "Наша Україна", попри те, що мали з нами відповідну угоду, за закон не голосували", - розповіла Семенюк-Самсоненко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: "Газпром" полює на омріяну здобич - українську ГТС
Екс-глава ФДМ зауважила, що реприватизацію підтримують навіть на Заході.
"Коли мені довелося представляти Україну на Лондонській біржі, я запитала у парламентарів Англії, Франції, Сполучених Штатів, чи шкодять їм закони про приватизацію, реприватизацію та націоналізацію. Маргарет Тетчер мені відповіла: ми приватизували залізницю, потім побачили, що вона почала погано працювати, ми його націоналізували, потім знов приватизували і реприватизували", - наголосила Семенюк-Самсоненко.
Коментарі