Ексклюзиви
пʼятниця, 09 березня 2018 21:10

Для боржників банків готують неприємний сюрприз

Для боржників банків готують неприємний сюрприз
Закордоном за введення в оману позичальників передбачена сурова відповідальність. В Україні такої відповідальності не має. Фото: Сегодня

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує дозволити кредитору отримувати права на майно позичальника в якості гарантії повернення коштів. Для цього потрібно законодавчо закріпити право довірчої власності.

З моменту встановлення довірчої власності позичальник своє право власності втрачає. А після повернення кредитних коштів права поновлюються знову.

"Із 2009 року було внесено близько 20 змін до законодавства стосовно захисту прав кредиторів і жодного — стосовно захисту прав боржників чи вкладників банків. Торік було прийнято закон про споживчі кредитування. Фактично під виглядом того, щоб покращити права і захист прав вкладників і позичальників кредитних установ, вони були повністю знищені. Прибрали з законодавства відповідальність банків за неправдиву інформацію, за порушення умов договорів", - розповів адвокат Ростислав Кравець, пише Голос Столицы.

Адвокат зазначив, що в Україні досі не введено процедури банкрутства фізичної особи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мораторій не діє: банки розпродають квартири клієнтів

"Про це говорять уже десятий рік. На сьогоднішній день, в українському законодавстві існує досить великий перекіс на користь кредиторів, які можуть безкарно порушувати законодавство і фактично не нести відповідальність за свої дії", - зазначив він.

Закордоном за введення в оману позичальників передбачена сурова відповідальність.

"В Україні не вирішене питання відповідальності кредиторів. Я б двома руками був за, якщо б всі співробітники банків, акціонери, топ-менеджмент передавали у власність мені як вкладнику банку своє майно. І у разі неповернення депозиту, можна було б звернутися щодо стягнення", - резюмував Ростислав Кравець.

Правління Нацбанку прийняло рішення від 1 березня підвищити облікову ставку до 17% річних.

25 січня 2018 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 16% річних. До цього, з 27 жовтня 2017 року облікова ставка була 13,5% річних. У липні, серпні і вересні минулого року зберігалася облікова ставка 12,5% річних. У грудні торік вона збільшилась до 14,5%.

Зараз ви читаєте новину «Для боржників банків готують неприємний сюрприз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути