Треба розрізняти поняття "неминуча девальвація гривні" та "фінансова криза".
Про це заявив фінансовий аналітик Дмитро Сологуб у ефірі "Ера-FM".
"Насправді девальвація, можливо, станеться, але це не значить автоматично, що буде фінансова криза. Так, щорічно восени спостерігаються такі явища, коли зростає попит на валюту, курс девальвує, Національному банку доводиться проводити інтервенції. Причому, відбувається це в ті самі дні: минулого року теж 3-4 вересня відбувалося те ж саме", - сказав він.
За його словами, одним з пояснень зниження курсу гривні є циклічність економічної активності.
"Як діти йдуть до школи, а студенти - до університетів, так і економіка після літа починає відновлюватися, відповідно, необхідність в грошах зростає. Враховуючи, що економіка України достатньо доларизована, то необхідність в доларі як в засобі платежів зростає", - зазначив Сологуб.
Експерт наголосив, що попри не найкращі макроекономічні показники України не варто панікувати.
"Україна живе з дефіцитом платіжного балансу, зі зростаючим дефіцитом торговельного рахунку. Тобто передумови для девальвації існують. Водночас треба реально оцінювати ситуацію та не робити панічних заяв. Про 2008 рік не йдеться, ситуація надто різна: економіка Україна зараз не перегріта, обмінний курс не переоцінений", - зазначив Сологуб, додавши, що ситуація в світовій економіці нині не така критична, як була 2008 року.
Нагадаємо, сьогодні зранку курс гривні по відношенню до долара на готівковому ринку України продовжив знижуватися: українська національна валюта втратила 3 копійки на купівлі, на продажу гривня подешевшала на 7 копійок.
Коментарі
1