Deutsche Bank зіграв вирішальну роль у відмиванні коштів із Приватбанку, перевівши понад $750 млн на бізнес-компанії олігарха Ігоря Коломойського у США.
Міжнародна мережа журналістів-розслідувачів ICIJ виявила, що за 6 років Deutsche Bank перевів не менше $490 млн із компаній, створених на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського та його ділового партнера Геннадія Боголюбова, у компанії в Делавері. Велику частину грошей було витрачено на придбання нерухомого майна на Середньому Заході.
За даними ICIJ, ще $268 млн перейшли через Deutsche в інші компанії, контрольовані цими людьми та їхніми партнерами у США. Перекази грошей відбувалися з 2007-го по 2013 рік, пише "Економічна правда".
Судові документи показують, що Deutsche Bank провів тисячі транзакцій, пов'язаних із компаніями Коломойського у США з 2006-го по 2015 рік – це втричі більше за будь-який інший банк, який переводив гроші у країну для компаній, пов'язаних із Коломойським.
Журналісти повідомляють із посиланням на протоколи суду, що за діяльності Коломойського сотні сталеварів у Кентуккі, штатах Нью-Йорк і Огайо, втратили роботу, а в одному випадку навіть залишилися без страховки чи можливості тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.
Дослідники пишуть про випадки несплати податків підприємствами олігарха. Наприклад, в Іллінойсі компанія Коломойського купила колишній завод Motorola. Уже за кілька місяців місцева комунальна компанія відключила електрику через неоплачені рахунки, ще за кілька місяців не було сплачено й податків на нерухоме майно. Тієї зими через замерзання труб репнула система зрошення. Продали комплекс через 8 років після купівлі на "безславному онлайн-аукціоні" зі збитком майже в $7 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фірташ, Ахметов і Коломойський: хто і скільки відмив через світові банки
"Злочинці й інші особи, які намагаються приховати незаконні гроші в США, часто вкладають їх у блискучі висотки в Нью-Йорку або використовують їх для купівлі іграшок мільярдерів, як-от яхти й дорогі прикраси. Коломойський, який зіграв другорядну роль у драмі про імпічмент Дональда Трампа, мав на увазі інший приз: нерухоме майно в центрі Америки. Понад 10 років він і його соратники таємно створювали імперію нерухомого майна, купивши щонайменше 22 об'єкти, включаючи хмарочос у Клівленді зі склепінчастими стелями.
Як з'ясував ICIJ, Коломойський і його соратники залишили по собі слід із порожніх будівель, несплачених податків на майно, небезпечних виробничих умов, безробітних і щонайменше чотирьох сталеливарних заводів, які оголосили про банкрутство ... Будівлі було знецінено, заводи закрито, а сталевари залишилися без роботи", - йдеться в матеріалах розслідування.
На початку 2020 року стало відомо, що Коломойський перебуває під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомого майна. Серед покупок, які вивчає слідство, розкішний готель на 484 номери в Клівленді з видом на озеро і 21-поверхова офісна будівля.
Коментарі