четвер, 04 грудня 2025 15:21

Обсяг міжнародних резервів знову сягнув рекордних показників

Обсяг міжнародних резервів знову сягнув рекордних показників
Міжнародні резерви України побили історичний рекорд. ФОТО: Вікіпедія

Міжнародні резерви України у листопаді зросли більше ніж на 10% до $54,75 млрд, що є найвищим показником за всю історію незалежності.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Попередній рекорд був встановлений минулого місяця, коли резерви сягнули $49,5 млрд.

Така стрімка динаміка зумовлена найбільшими з початку року обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ презентував пам'ятну монету на честь легендарного художника-патріота

У листопаді на валютні рахунки уряду надійшло $8,15 млрд, зокрема майже $7 млрд - від Європейського Союзу в межах ініціативи країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) та інструменту Ukraine Facility.

У листопаді, порівнюючи з попереднім місяцем, чистий продаж валюти за операціями Національного банку знизився на 3,9% - до $2,73 млрд.

За оцінками НБУ, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для збереження стійкості валютного ринку України.

Українська пам'ятна монета "Країна супергероїв. Дякуємо медикам!" здобула перемогу в категорії "Найбільш надихаюча монета" та увійшла до топ-10 кращих за версією престижного міжнародного конкурсу Coin of the Year.

Її дизайн символізує подвиг медиків: на аверсі зображено бинт із плямою крові у формі України, на реверсі - рука лікаря, що зупиняє кровотечу.

Зараз ви читаєте новину «Обсяг міжнародних резервів знову сягнув рекордних показників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути