Ексклюзиви
Понеділок, 25 квітня 2011 14:17

Цього року чорнобильці отримають в 10 разів менше пільг

Цього року чорнобильці отримають в 10 разів менше пільг

Відповідно до законодавства, сьогодні чорнобильцям нараховано пільг на 70 мільярдів гривень, а в держбюджеті на 2011 рік передбачено лише 7 мільярдів 707 мільйонів гривень, що практично в десять разів менше, ніж прийнято у відповідності до законів. Про це УНН розповів Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога.

"Наразі існує інша проблема: сьогодні чорнобильці, маючи законодавче забезпечення, звертаються до суду, виграють ці суди і їм держава вимушена компенсувати ці витрати", - зауважив політик.

Нардеп також повідомив, що Кабінет міністрів подав законопроект до ВР, в якому пропонує існуючі пільги у вигляді закону скасувати і запропонувати їх встановлювати постановою Кабміну.

"Проти цього категорично виступають сьогодні всі чорнобильці і головним подарунком для них до 25-річниці буде, якщо ВР не проголосує за цей законопроект або Кабмін його відкличе", - сказав політик.

На думку Семиноги, чорнобильське законодавство дійсно потребує змін, але до цього процесу треба підходити виважено, щоб ті громадяни, які ціною власного життя врятували країну, мали всі соціальні гарантії.

"Інша річ, що, можливо, сьогодні треба переглянути ті ж самі зони забруднення, оскільки в деяких населених пунктах такого забруднення, як в перші роки, немає. Треба, може, якимось чином перерозподілити кошти на оздоровлення дітей та лікування", - резюмував співрозмовник Семинога.

Зараз ви читаєте новину «Цього року чорнобильці отримають в 10 разів менше пільг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі